Минулоріч двох полтавських підприємців позбавили ліцензії через продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім

А самих фактів правоохоронці виявили близько 40. Про це звітували у вівторок полтавські поліцейські разом із представниками громадських організацій під час «круглого столу». Присвятили його Всеукраїнській акції «Відповідальність починається з мене», що покликана пропагувати здоровий спосіб життя і боротись із негативними явищами серед молоді.

Акцію «Відповідальність починається з мене» в Україні почали три роки тому – аби підлітки не вживали алкоголь та не палили. А ще – для виявлення фактів продажу цієї продукції. Тоді ж полтавців, розповідають правоохоронці, відзначили як найактивніших в державі. 

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області

- За допомогою громадських організацій ми мали змогу розповсюджувати певні наліпки, листівки... Звичайно, це наглядніше, ніж просто проводити роз'яснювальну роботу чи прочитати десь у школі лекцію та провести лекцію з батьками. Також ми активно залучали шкільну молодь для того, щоб вони своїм прикладом показували.

У головному управлінні Нацполіції учасники акції збираються за «круглим столом» – узгодити плани на рік та підбити попередні результати. 

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області

- Якщо брати у порівнянні 2015 і 2016 рік, то обстежено, наприклад, торгівельних закладів, які реалізують алкогольні і тютюнові вироби, 264 і 266. Кількість організованих та проведених рейдів – 47 і 46. Виявлено випадків продажу тютюну і алкоголю неповнолітнім 44 і 39.

Під час таких рейдів трапляються і курйозні випадки, розповідає активіст Світлана Лобанова. 

Світлана Лобанова, представниця ГО «Команда молоді»

- Не завжди продавці реагують відповідно, так, як повинні реагувати. Є продавці, які розуміють свою провину, вибачаються. І коли ми приходимо наступного разу – вони вже не продають. А є продавці... Було у нас таке, коли продавець зжувала протокол, що був складений на місці.

Акція не має чітких термінів – вона відбувається протягом року. Перевірки та заходи на 2017-й планують правоохоронці спільно з громадськими організаціями та представниками влади. 

Відповідно до українського законодавства, неповнолітніх не притягують до відповідальності. За фактом продажу їм алкоголю чи цигарок збирають адміністративні матеріали, які розглядає спеціальна комісія. Далі – приймають рішення про стягнення штрафу та позбавлення ліцензії власника торгівельної точки. Штраф становить близько 6 тисяч гривень. А ось ліцензію минулоріч анулювали двом підприємцям.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію