250 полтавців обікрали на суму 11 млн. грн.

З них 25 осіб вже пішли з життя, так і не дочекавшись ні копійки з вкрадених коштів. Всі ці люди – вкладники «Першої кредитної спілки», яка зникла з грошима полтавців ще 1 травня 2010 року. З того часу жоден вкладник не отримав ані копійки зі своїх заощаджень.

Близько 8 років 250 полтавців намагаються повернути свої гроші. Всі вони – ошукані вкладники кредитної спілки «Перше кредитне товариство», яка привласнила собі близько 11 млн грн. Як виявилося, у Полтаві діяла тільки філія спілки – це було у 2010 році. 

Юрій Лебідь, громадський захисник вкладників «Першої кредитної спілки»

- У людей брали гроші на депозит. Видавали людям безномерні квитанції, вони всі є в кримінальних провадженнях. Вони обіцяли людям відсоток за користування депозитом. Насправді всі гроші вони привласнили. Жодна людина не отримала ніякого відсотка.

Більшість вкладників – пенсіонери та інваліди. 25 з них вже пішли з життя, так і не отримавши жодної копійки з вкладених коштів. Двоє з них – герої Радянського Союзу. Спочатку представники кредитної спілки довго годували людей обіцянками, а потім взагалі зникли разом з грошима. Кінці «Першого кредитного товариства» знайшлися в Одесі. Люди кажуть: з того часу вони випробували чи не всі можливі способи повернути свої законні заощадження. Ошукана вкладниця кредитної спілки Галина Погрібна розповідає, що вклала також чималу суму.

Галина Погрібна, ошукана вкладниця кредитної спілки «Перше кредитне товариство»

- Десь тисячі 22. Тоді це були гроші. Вже 9 років ми ходимо по судам, прокуратурам. Декілька разів наша справа відправлялась в Одесу, з Одеси – сюди в Полтаву.

Петро Прованський, ошуканий вкладник кредитної спілки «Перше кредитне товариство»

- Посилали всі документи в суд в Одесу. Що вони роблять, вони беруть навмисне знищують документи, щоб не було судових засідань. А потім присилають: «Ось у вас не вистачає однієї справки».

Люди скаржаться на бездіяльність полтавських правоохоронних органів. Стверджують, що за весь час справа тільки ходить по замкненому колу. Наразі у Полтавському апеляційному суді вже другий рік поспіль розглядають апеляційну скаргу вкладників. Люди вимагають покарати двох осіб: виконавця державної служби Михайла Тарасенка, який ніби-то змовивсяз начальником кредитної спілки, та пішов на злочин, і не віддав майно, яке було призначено потерпілим. Друга особа – очільник Полтавської філії «Перше кредитне товариство». Останній же сьогодні не з’явився на засідання апеляційного суду, через що розгляд справи перенесли на невизначений термін.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію