Під Полтавою буде Всеболгарський собор

Восени міжнародні організації планують приїзд тисяч болгарів з усього світу у село Мала Перещепина Новосанжарського району – як на місце паломництва. Саме там, переконані представники народу, – священне місце, де покоїться засновник Болгарії. А ще іноземці мріють, аби тут був меморіальний комплекс та одночасно – новий туристичний об'єкт.

Під Полтавою розробляють мекку для болгар всього світу. Аби кожен із них хоча б раз у житті відвідав місце спочинку засновника Болгарії. Вважається, що хан Кубрат похований біля села Мала Перещепина у Новосанжарському районі. Там знайшли Перещепинський скарб – найбагатший у Східній Європі епохи Середньовіччя: 25 кілограм золотих і 50 кг срібних речей. І серед іншого – перстень володаря. За ним і вважають болгари це місце священим.

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

- Можете уявити: серед лісу соснового дерева і 220 метрів доріжка забетонована. Воно так і є. Лавки стоять, підключення для ліхтарних стовпів. І камінь мальовничо оформлений, що на цьому місці діти у 1913 році знайшли поховання хана (але він кан) Кубрата.

Свого часу через Полтавщину проходили різні народи під час Великого переселення народів. Зокрема, угорців та болгар. Останні згодом через Запоріжжя потрапили на місце сучасної Болгарії. Щороку під Полтаву на собори приїздять групи іноземців. Нині до обласної влади особисто звернулися представники Міжнародного оргкомітету і одного з благодійних фондів.

Ромас Пасов, президент Міжнародного благодійного фонду «Хан Кубрат»

- Задача наша – збудувати меморіальний комплекс на Полтавщині на честь нашого великого прабатька хана Кубрата. На першому етапі ми вважаємо, що треба пам'ятник нам зробити. Достойне місце, аби там проводили собори, аби кожен, кому цікаво, приїхав. Ми хочемо створити новий туристичний об'єкт на Полтавщині. Це буде підтвердження того, що ми – два братських народи.

Мають гості вже проект меморіального комплексу. Полтавці запевняють: підтримують ці починання.

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

- Планується храм побудувать, планується готель побудувать. Щоб не раз на рік, а люди приїздили постійно. Це буде сприяти і розвитку інфраструктури Новосанжарського району, взагалі Полтавщини. І найголовніше – у них з'явилось фінансування, вони готові туди вкладатись. Новосанжарська адміністрація, точно знаю, шукають їм землі, щоб задовольнити їх бажання.

Тепер болгари хочуть щороку покращувати територію і збирати щороку там масштабні собори за участю співвітчизників, які живуть по всьому світу. А село Мала Перещепина укладе договір про співпрацю з давньою столицею Болгарії містом Пліске. Також планують влаштовувати культурні заходи. Зокрема, 16 вересня цьогоріч просять допомоги у полтавців, аби розмістити гостей і влаштувати Всеболгарський собор та грандіозний концерт кращих болгарських колективів у самій Полтаві. А полтавці задумались над необхідністю ремонтувати дороги у напрямку Нових Санжар.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію