Самогонний апарат 1600-х років – у Краєзнавчому музеї показали цікавинки з фондів

До свого міжнародного професійного свята у закладі влаштували виставку – перший показ предметів, що тримали у сховку. Частину з них тільки відреставрували, іншу – не так давно знайшли чи отримали у подарунок.

Це рамка для фотографії кінця ХІХ століття. Її творець – відомий опішнянський гончар Іван Гладаревський. Сьогодні її вперше показують відвідувачам. Вже перебуваючи у самому музеї, рамка зазнала багато «пригод», розповідають працівники Краєзнавчого. На цьому фото – вигляд експонату до реставрації.

Наталія Кондратенко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Постраждала під час пожежі, яка повністю знищила наш музей у роки Другої світової війни. Тобто, це кераміка, яка вже побувала у вогні. Її реставрація через це була досить складною: треба було стабілізувати вихідний матеріал, склеїти всі ці 18 фрагментів.

Втрачені фрагменти Наталія Кондратенко доповнила гіпсополімером. Далі взялася за зовнішнє відновлення. 

Наталія Кондратенко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Симетрично були відновлені декоративні покриття та законсервовано захисним лаком. Зараз реставрація стоїть на сучасних засадах, ми використовуємо сучасні матеріали, які завдають якнайменше шкоди предмету, і добре зберігаються протягом часу, не втрачається експозиційний вигляд.

У Краєзнавчому музеї зараз поновлюють предмети з металу, кераміки і скла. Реставрація відбувається постійно, кажуть працівники. А до Міжнародного дня музеїв з фонду, що має 300 тисяч експонатів, показують предмети, що отримали друге життя. Це виставка «Між минулим і майбутнім».

Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів Полтавського Краєзнавчого музею

- Ми працюємо самі, у нас працює реставраційний відділ у музеї. Але дуже велику допомогу нам надає Харківська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Ми вже працюємо більше 30 років, реставрували більше 200 предметів.

З одного боку, вперше показують відреставровані, з іншого – знахідки за останні роки. Тут, наприклад, є самогонний апарата, він же – польовий ректифікатор 1640-х років.

Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів Полтавського Краєзнавчого музею

- За останні 5 років до нашої колекції надійшло близько 6 тисяч нових предметів. Щороку ми збираємо близько тисячі нових експонатів. Звичайно, що навіть такий великий зал не вмістить такої великої кількості цих предметів. І тому ми обрали найбільш цікаві.

50 на 50 – фонди музею поповнюються власними знахідками і принесеним пересічними полтавцями. Вперше експоновані, їх можна побачити у музеї  протягом двох місяців.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію