Військова частина А0312 відсвяткувала 74-й День народження

Вона дислокується в селі Селещина Машівського району. Це єдиний підрозділ, де зберігають засоби радіохімічного захисту. Буквально днями там з'явилася кінологічна служба. 

Рема привезли півтора тижні тому для охорони військових складів. Йому вже 6 років. В такому віці, каже кінолог, дуже важко звикати до нового господаря. Проте вівчарка старається і показує усе, що вміє. 

Любомир Самошко, кінолог

- Зараз, на даний момент, я з ним займаюся, намагаємося відпрацювати команду «Сидіти», «Лежати», «Місце», щоб не зривався з місця.

У травні у військовій частині А0312 створили кінологічну службу, собак поки що 2, найближчим часом чекають поповнення. 

Основне призначення частини – зберігати засоби радіо- біологічно-хімічного захисту. Кілька років тому перед нею постали нові завдання – приводити до ладу техніку, що тривалий час стояла на зберіганні, а коли почалася війна – іще й розбиті машини. 

Євгеній Головашич, головний сержант ремонтної роти

- Всі патрубки потрібно замінити, перебрати всю проводку. Якщо потрапляє техніка із зони АТО, то зрозуміло, проблеми там можуть абсолютно різного характеру, від пожежі до прострілів. Дуже відрізняються їхні пошкодження.

Всього тут чотири відділи зберігання, є ремонтна рота, підрозділи з матеріально-технічного забезпечення та рота ліквідації наслідків. 

Це спеціальна машина для розвідки, зараз такі працюють у зоні бойових дій, розповідає водій Олег Сизоненко.

Олег Сизоненко, водій 

- Також є у нас машини ліквідації наслідків, там екіпаж у нас 4 чоловіки, ми виконуєм повністю дегазацію місцевості, на БРДМ-2 РХБ ми виконуєм повністю всю розвідку: від біологічно-хімічної до радіаційної.

Після подій у Балаклії постало питання розподілу військового майна по різним частинам, тож тут чекають, що дещо вивезуть, а головним завданням частини А0312 буде лагодити військову техніку. Від початку АТО сюди видали на ремонт майже 1000 одиниць техніки, добру половину відновили практично з нічого, кажуть військові. 

У травні частина святкує 74-й День народження. У клубі виступають діти військових та знайомі артисти з будинку культури. У залі – військові з дружинами та дітьми. 

Ігор Іванченко, командир в\ч А0312

- Всі військовослужбовці проживають тут, на території, тут знаходяться і діти, і дружини, і це свято – День створення частини – святкують також всі разом. 

Частина починалася у 1943 як склад під Сталінградом, наступного року його передислокували у село Селещину Машівського району. 

На святі – екс-начальник військ авіазахисту. Генерал-майор у відставці Віктор Коробко вручає презент – прилад дозметричного контролю.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію