Сьогодні до всіх музеїв Полтави вільний вхід

Таким чином їх працівники відзначають Міжнародний день музеїв. Разом зі святкуваннями музейники  усієї України цього дня підняли болючу тему – про те, що довго замовчувалося в історії.

Цього дня у музеї Короленка вітаються тільки так. Проходимо далі –  гуляють панянки, які говорять французькою, та грає флейта. 

18 травня музейники відзначають професійне свято. Цього року по всій Україні вирішили провести його під гаслом «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». У садибі часи Короленка сьогодні переживають заново. Тут кажуть: багато чого про нього довго замовчувалося. 

Людмила Вітенко, провідний науковий співробітник музею-садиби ім.В.Г.Короленка

- Він був учасником громадянського перевороту, революції, а ще він був учасником подій Першої світової війни, яку застав у Франції 1914 року. На його очах відбувалися жахливі події, він бачив тисячі військовополонених, його емоції, його почуття потім були втілені в оповіданні «Полонені».

Не випадково «французи», які гуляють садибою, – здебільшого жінки. Чоловіки на початку ХХ столліття майже всі були мобілізовані. Трохи згодом вони виступають із уривком з оповідання Короленка «Полонені». Дія відбувається на вокзалі, кілька панянок чекають подивитися на полонених німців. Жінки розгнівані, називають чоловіків убивцями. 

І тілький маленький хлопчик жаліє полоненого. Короленко прославився як письменник-гуманіст, його твори скорочували та перекручували за радянських часів через те, що він намагався не піддатися на міфотворення і не боявся критикувати тих, хто чинить беззаконня.

Ольга Вечерок, старший науковий співробітник музею-садиби ім.В.Г.Короленка

- Добровольчу армію, бандитів, він намагався докричатися, що не такі гарні і білі офіцери. Я шукала і відшукувала і документальні матеріали, і про звірства, те, що зафотографовано, і добровольчої армії, і гайдамаків, ну і більшовиків, звичайно.

Тут зібрали музейників всього міста – до свята їм вручили грамоти та подарунки від керівництва міста. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію