Багатоповерхівка в центрі міста залишилася без електропостачання

Так один із ранків зустрів мешканців оголошенням про те, що в їхньому будинку заборгованість близько 160 тис. грн. Вона – за технічне обслуговування споруди. 

Кілька днів тому багатоповерхівка у центрі міста залишилася без електропостачання. Люди обурені, бо їх не попередили про такі радикальні дії, ніхто не вивішував списки з іменами боржників. Протягом двох днів на дверях під'їздів з'являлися оголошення про те, що у будинку по вулиці Чорновола, 2 Б накопичилась заборгованість у розмірі близько 160 тис. грн. за технічне обслуговування будинку. Через чималі борги Публічне акціонерне товариство «Полтаваобленерго» припинило електропостачання місць загального користування. 

Богдан Лис, мешканець будинку по вул.Чорновола, 2 Б

- Наприклад, у мене немає заборгованості. Я розумію, що у когось є заборгованість. Але в цивілізованому правовому полі не повинно вирішуватися все якимось шантажем чи беззаконням. Те, що зараз відбувається, – це нецивілізована взагалі ситуація. Приїжджає представник «Обленерго», вимикає весь будинок від електропостачання.

Цей будинок знаходиться на утриманні «Управлінської житлової компанії». Люди розповідають, що в березні цього року вони створили ОСББ «Чорновола 2Б», проте балансоутримувач «УЖК» досі не передав право на управління і не сплачує кошти за отриману електроенергію. 

Богдан Лис, мешканець будинку по вул.Чорновола, 2 Б

- З моменту створення ОСББ я хочу сказати, що ми змінюємо ситуацію в нашому будинку. Ми починаємо самі управляти майном, тому звертаємося ще раз до «УЖК» і терміново вимагаємо від вас передати будинок. Це дасть можливість заключити договір з «Обленерго» і відновити електропостачання.

Як з'ясувалося, це – не єдиний будинок, який було знеструмлено. 

Тетяна Соколенко, мешканка будинку по вул.Чорновола, 2 Б

- Подзвонив мій батько, який проживає по вулиці Фрунзе 68, він ветеран Великої Вітчизняної війни, 31 року народження, він плаче і каже, що він навіть не може спуститися без ліфта за хлібом в магазин. Тобто, людина змушена сидіти вдома.

Мешканці будинку по вул. Чорновола, 2 Б говорять: наступного дня після того, як їх залишили без електропостачання, вони звернулися до «Обленерго» з пропозицією сплатити борг. 

Володимир Підлісний, мешканець будинку по вул.Чорновола, 2 Б

- На що «Обленерго» категорично відмовилося і сказало, що у нас є договірні відносини з «УЖК», і навіть якщо ваш будинок заплате, ми не ввімкнемо, тому що будинків багато.

Наразі будинок без світла, тут не працюють ліфти та електронні замки. Люди такою ситуацією схвильовані, говорять: на минулому тижні один з під’їздів намагалися зламати невідомі особи, хоча на той час будинок ще не був знеструмлений. 

Тетяна Соколенко, мешканка будинку по вул.Чорновола, 2 Б

- Двір проблемний, тут мусорки, багато людей живуть, які невизначеного місця проживання. Два тижні тому, це ще коли було світло, у нас намагалися увійти в під'їзд, ось тут намагалися відмичкою або чимось відкрити двері, то тепер навіть замки не рятують наші квартири від небажаного вторгнення, тому що двері відкриваються просто так.

Сьогодні мешканці повідомили, що їм вдалося зв'язатися з директором ТОВ «УЖК» Михайлом Тарасенком, який запропонував їм сплатити 90% від заборгованості, тобто, 150 000 тис. грн., і тільки після цього електропостачання будинку відновлять. Оперативно отримати коментар від ПАТ «Полтаваобленерго» з приводу цієї ситуації нам не вдалося.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію