Живемо на вулкані

Мешканці дев'ятиповерхівки по вулиці Курчатова 11 залишилися наодинці зі своїми проблемами. Підвал підтоплює, дах тече, електродроти замикає. Люди розповідають: після злив окремі квартири по кілька місяців залишаються без світла. Робити якісь ремонти полтавці змушені за свої кошти. І вже давно хочуть відмовитися від управлінської компанії, яка має обслуговувати дім, але не можуть.

Валентина у цій багатоповерхівці живе років зо 20. Зараз говорить: страшно, що може трапитись нещасний випадок, а потім скажуть, ніби люди і не реагували на проблеми. Вони навалилися за останні роки разом зі зміною ЖЕДу. 

Валентина Кукурудза, живе у будинку по вул.Курчатова, 11

- У нас був "Будівельник", потім місто передало у "Наш комфорт". Ми навіть не знали. Нас передали самі по собі. Послуг нам ніяких не надають. Ми зверталися за труби. У нас вони текли, уся гидота в підвалі була. Дихати не було чим першим поверхам. "Наш комфорт" не зробив нічого. Ми за свій рахунок все робили. Поскладались по 200 гривень, самі труби відремонтували.

Ще будинок має добудову. Тут розташовувавсь медпункт, тепер приміщення пустує і не входить до території дому. Так виглядає підвал під ним. Зовні асфальт сунеться, руйнується фундамент. З іншого боку дому утворюються провалля. У стічному колодязі збирається бруд і забиваються сусідні комунікації. За них ніхто не береться. 

Надія Матвіївна, живе у будинку по вул.Курчатова, 11

- Ми ні до кого не відносимося, ми нікому не потрібні. Така відповідь приходила це ще у тому році. І ми не знаєм вже, до кого нам звертатись.

Нинішнього літа у самому будинку добряче потекло. Згори. Чималі плями, обвалена штукатурка з 9 і майже по 1 поверх. Ось тут під час останньої зливи замкнули дроти. Дах, кажуть люди, давно треба ремонтувати. Вони показують і зібрані фото, і підписи, і зареєстровані звернення. Відповідь отримали тільки від керівника управлінської компанії.

Валентина Кукурудза, живе у будинку по вул.Курчатова, 11

- Зверталися і до Литовки, і до міськвиконкому. Ніхто. Литовка відмовив, сказав: це не в його компетенції. Ніякі дахи він не буде ремонтувати. Грошей немає. Я зверталася у міськраду, віддала заяву - навіть не відповіли. Хотіла потрапити до нашого мера на прийом, то мене навіть не записали. Сказали, немає чого з такими питаннями.

Люди згодні сплатити частину ремонту, але увесь, кажуть пенсіонери, просто не під силу. Навіть просилися в управлінській компанії, за якою закріплено будинок, аби їх віддали місту, але марно.

Лариса Шаповал, живе у будинку по вул.Курчатова, 11

- Я висловила все незадоволення нашого будинку, чи ми будемо виходити, чи щось робіть. Над моїми вікнами, по ту сторону, було некошене ось так, по носа.

Нам вдалося поговорити із керівником управлінської компанії "Ваш комфорт" Віктором Литовкою, але на камеру чоловік спілкуватись не захотів. Він розповів: ЖЕД «Будівельник», якому і належить будинок, зараз у стадії ліквідації. Саме він мав би лагодити людям дах. "Ваш комфорт" має договір на обслуговування дому. А він передбачає тільки прибирання прибудинкової території, освітлення місць загального користування, водопровідних і каналізаційних труб. Тож, лагодити все інше людям треба самостійно. Забрати будинок на свій баланс, за словами Віктора Литовки, міська влада відмовляється. Тож, або людям треба звертатись з таким проханням до керівників Полтави, або створювати у будинку ОСББ.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію