Спекотно? Спробуйте обмотатись шарфом

Спека продовжує допікати полтавцям. А лікарі радять експериментувати і фантазувати, щоб допомогти організму побороти високі градуси, але при цьому – думати логічно і не затягувати зі зверненнями про допомогу, коли відчуваєте, що вам зле. 

Ніна Горяєва, пацієнтка кардіодиспансеру

- Слабкість, серцебиття невизначеної природи. І тому пішла на консультацію до лікаря. Завершилося все це лікарняною палатою.

Тиск для неї - хворобливе питання, але його завжди тримала під контролем. Утім, спека, ймовірно, виявилася сильнішою. І звичні правила не спрацювали. 

Ніна Горяєва, пацієнтка кардіодиспансеру

- На сонці не буваю, рідини максимальну кількість п'ю негазованої, стараюсь у розумних межах тримати себе. Але спека є спека. Вона не питає особливо тих людей, у яких проблеми із серцем.

Ніна Іванівна перший день під крапельницею. Далі чекає повний курс на стаціонарі кардіодиспансеру. Випадок не важкий, але подібні прояви - тривожний сигнал про небезпеку, говорять лікарі. Зараз у лікарні не  переповнені палати, бо основний сезон - осінь, зима і весна. Але хворих вистачає. Спеку однозначно гірше переносять "сердечники" і люди похилого віку. 

Людмила Сергеєва, лікар-ординатор денного стаціонару Полт.обласного кардіологічного диспансеру

- Люди не дотримуються питного режиму. Це головне зараз. Ми втрачаємо дуже багато рідини зараз через шкіру та із диханням. Рідини та мікроелементів. Тому і виникає слабкість, і прискорене серцебиття. Навіть у здорових людей.

Капелюшки, парасольки, тіньова сторона вулиці, компот, зелений чай, сироватка чи вода з доданою дрібкою солі - це затримає рідину в організмі. І варто бути винахідливими: наприклад, змочіть хустину водою, викрутіть і пов'яжіть на шиї. Охолоджені судини одразу дадуть організму полегшення. Так можна повторювати, як тільки тканина висохне.

І золоте правило виживання на спеці - жодного алкоголю. 

Людмила Сергеєва, лікар-ординатор денного стаціонару Полт.обласного кардіологічного диспансеру

- Температура повітря до 40 градусів, вжито алкоголь, люди пірнають, температура води 20-25 градусів. Це може призвести до спазму судин серця, до зупинки серця. Тому можуть бути проблеми навіть на мілководді.

А ще лікарі дуже просять бути чуйнішими один до одного. Якщо у транспорті чи на вулиці бачите, що людині стало зле, обов'язково заведіть у тінь, покладіть горизонтально, розстібніть комірці, напоїть водою і дайте м'ятну цукерку чи льодяника. Та обов'язково викликайте на підмогу «швидку».

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію