Одяг та взуття – за «спасибі»

Ініціатива «ОдежиНА», що з'явилась на теренах Полтави майже рік тому, продовжує виконувати свою місію. Цей проект впровадила БО «Світло надії». Результати, кажуть волонтери, – вражаючі: тонни одягу у спеціальних контейнерах та тисячі вдягнутих людей. Тож благодійники наважились розширювати проект. 

10 місяців та 3 тонни одягу. Такі результати благодійного проекту «ОдежиНА». 

Таких різнокольорових контейнерів у Полтаві два. Їх розмістили в місцях масового скупчення людей. Наприклад, ось цей «залізний помічник» знаходиться в торговельному комплексі «Злато місто». Не помітити його складно. 

Олена Чикурова, керівник Центру адаптації БО «Світло надії»

- Йде дівчинка, яка ще в дитсадочку, і кидає пакет в «ОдежиНУ». Йде жінка, якій 80 років, і вона теж кладе речі в в «ОдежиНУ». Йде жінка, йде чоловік, йде лікар, йде будівельник... Люди різні, різної вікової категорії, і всі віддають речі.

Розвантажують ці контейнери 3 рази на тиждень. Останнім часом роблять це частіше: щодня, а то й кожні 4 години. Подальша доля речей така: їх переправляють до банку одягу, що в Центрі адаптації БО «Світло надії»; далі – одяг сортують.

Віктор Божко, волонтер

- Для підлітків – окремо, дитяче – окремо, для літніх людей – окремо. Сортуємо одяг «за сезонами»: осінь, весна.

Найбільше речей віддають під час зміни сезонів. Тоді у волонтерів роботи більшає. Але знаходять час і прокоментувати одяг, і пожартувати.

- Так, а це що? Спідничка? Це до дівчачого.

- Спідничка із плюшу?

Серед предметів гардеробу зустрічається дуже різне.

Юлія Сорокіна, сортує одяг

- Є дуже багато бюстгалтерів, трусиків, купальників, шкарпеток. Все в дуже гарному стані.

«ОдежиНА» не тільки вдягає, ще й взуває.

Катерина Залєвська, журналіст

- Тут можна знайти взуття: і на літо, і на осінь. Головне, щоб підійшов розмір.

Знаходять власників ці речі вже за тиждень. Щось дістається мешканцям Центру адаптації, щось потрапляє до лікарень та колоній.

Олена Чикурова, керівник Центру адаптації БО «Світло надії»

- Ми допомагаємо геріатричному пансіонату, психічній лікарні ім.Мальцева, будинкам-інтернатам, дитячим будинкам. Охоплюємо велику кількість людей.

Восени таких контейнерів у Полтаві побільшає. Ще 3 «речові скарбнички» встановлять в торгівельних центрах. Також до міських благодійників приєднаються волонтери з області – місто Миргород. Там вже почали працювати над реалізацією ініціативи «ОдежиНА».

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію