«Шкільна лихоманка»: скільки тисяч гривень потрібно викласти, щоб зібрати дитину до школи?!

Традиційний ярмарок зі шкільним приладдям вже стартував. Батьки прицінюються та вивчають асортимент. Діти теж вже розпочали пошук ексклюзивної форми. 

30 палаток, а в них: шкільна форма, рюкзаки та дрібна канцелярна атрибутика. Центральна вулиця Полтави вкотре прийняла «шкільний ярмарок».

Катерина Піщана, мама школярки

- Тут більш згуртований вибір, по ринку потрібно ходити, шукати. А тут прийшов, і все в одному місці купив і забув.

Продавці йдуть на контакт неохоче. Мовляв, клієнтів немає, спека і не до журналістів. Та пан Ігор ані камер не соромиться, та й про свій асортимент товарів говорить охоче. Понад 20 років він в «шкільному бізнесі» – продає форму.

Ігор Максимчук, продає шкільну форму

- Від 500 гривень 1300 гривень. Це на хлопчиків. На дівчаток приблизно така ж сума - 1200 - 1300 гривень.

Особливо пишається продавець ось цими костюмами. Запевняє: дуже модні та якісні.

- Це «ходові» моделі. Таких немає більш ні в кого.

- Тільки у Вас? Ексклюзив на всю Полтаву?

- Можна вважати, що так.

Є на шкільному базарі й рюкзаки: фірмові і не дуже; бюджетні та дорожчі.

Олег Біленко, продає шкільні рюкзаки

- Гарний рюкзачок буде коштувати приблизно 350-750 гривень. Фірмові - по 700, простенькі - по 300 гривень.

Сам продавець віддає перевагу каркасним рюкзакам німецької фірми по 600 гривень. «За якість потрібно платити» – цей принцип діє на території шкільного ярмарку. 

Катерина Залєвська, журналіст

- Ось так виглядає палатка з канцелярією на шкільному ринку. Тут є майже все: зошити, щоденники, олівці, фарби, гумки. Ось це, наприклад, найбюджетніший зошит. Він найпростіший і розрахований на першачків, а його вартість - 1 грн. 50 копійок.

Щоденники тут коштують від 15 до 50 гривень, вартість пеналів – від 18 до 110 гривень, ручки – від 3 до 25, а фаби можна купити за 12 гривень. Вартість зошита залежить від кількості аркушів у ньому. Ті, що на 24, – від 4 гривень, ті, що на 90, – по 14 гривень. Продавці кажуть: «Середня сума, що залишають батьки на канцелярії, – 200 гривень». А от школярка Аня на письмове приладдя отримала бюджет 500 гривень.

- Якщо дешеве, воно не завжди якісне.

Підрахувавши, ми з'ясували: щоб зібрати учня початкових класів, потрібно приблизно 3 тисячі гривень. Сюди входить канцелярія, одяг та рюкзак. На учня середньої школи батьки витрачають трохи менше – до 2 тисяч гривень. Зазначимо, шкільний ярмарок у Полтаві триватиме до 15 вересня.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію