Навчають дорослих полтавців

В обласній раді – чергова хвиля семінарів і тренінгів для представників об'єднаних територіальних громад. Їм пояснюють, як правильно скласти проектні заявки на різні конкурси, та отримати гроші і розвинуті території. Лише зараз відбувається прийом ідей на два обласних конкурси. Крім того, запевняють в обласній раді, іноземні партнери самі вибирають заявки, що не пройшли, і дають гроші на їх втілення.

Вони беруть участь у багатьох проектах. Наприклад, подавали такий для свого навчального закладу під назвою «Ліцей майбутнього». Зараз в Омельницькій об'єднаній територіальній громаді вже визначили опорну школу. 

Ольга Яроменок, директор Омельницького ліцею

- Науково-педагогічний проект «Інтелект України» – перші класи будуть йти за ним. Також проект «Демократична школа». А починали з  проекту PROON з утеплення вікон.

Представники громад зізнаються: знань таки не вистачає для написання проектів. Хоча працюють об'єднано вже два роки. І бували випадки, коли їх проекти «завертали» на доопрацювання.

Ольга Яроменок, директор Омельницького ліцею

- Практичних знань. Хоча, навчання ми проводили. Олександра Іванівна у нас долучала і Корпус Миру до написання проектів, і асоціацію князів Волошинських. Ми починали працювати, але тоді ще не розуміли, навіщо це. Так, ніби доросла гра.

Знову навчають представників громад в обласній раді. Під час семінару-тренінгу «Від ідеї до розробки проекту розвитку громади» хочуть дати конкретні практичні навички з написання саме «розвиткових» заявок.

Вадим Штефан, радник з питань регіонального розвитку в Полтавській області

- От я вас тут засмучу: першоджерело – це місцевий бюджет. Ваші кошти місцевих бюджетів мають йти, в першу чергу, на те, щоб змінювати вашу ситуацію в вашій громаді. Не думайте, що залучення додаткових – це те, що все кудись піде в одну лузу і добре.

Відбувається навчання в рамках співпраці Асоціації органів місцевого самоврядування. В обласній раді говорять: нині є багато можливостей для розвитку громад, і основна вимога – правильно скласти і подати проект. Наприклад, до обласного бюджету участі ще є час до 20 серпня. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- На сьогодні 32 їх зареєстровано. Вони досить різні. Ми бачимо географічних лідерів. З приводу напрямків: багато дитячих майданчиків, спортивних, декілька – з очистки річок, сортуванню сміття. Ми прогнозуємо, що це буде 60-70 проектів.

Далі буде голосування за ідеї, і переможці отримають гроші на їх втілення. Можуть підключитись до цього й іноземні партнери. Керівники облради розповідають: партнери люблять знаходити цікавинки у таких заявках і дофінансовувати їх. А представники німецького проекту GIZ наразі вибирають проекти облради, які взагалі не потрапили до фінансування. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію