Швеція і Полтава – майже партнери

Сьогодні наше місто відвідали гості з Північної Європи. На меті – зробити крок до двостороннього співробітництва у сфері економіки.

До Полтави – з візитом. Швеція та духовна столиця України – на шляху до партнерства.

Мартін Хаґстрьом, Посол Швеції в Україні

- Полтава в Швеції дуже відома. Ваше місто прославилось своєю історією. Тож можна говорити про започаткування різноманітних проектів: культурних, тих, що стосуються бізнесу й обміна. Полтава має сильний потенціал.

Ця зустріч вібувається у рамках офіційного візиту Посла Швеції в Україні до Полтави. Тут обговорюють питання міжнародного співробітництва у сфері економіки.

Представники іноземної сторони кажуть: «Серед головних завдань – підтримка українських реформ та сприяння шведському бізнесу на території України».

Мартін Хаґстрьом, Посол Швеції в Україні

- Ми багато працюємо у напрямку реформ. Для нас важливо знати, яким чином відбуваються зміни і у вашій країні, особливо в сферах децентралізації, енергоефективності, розвитку державних інститутів та громадянського суспільства.

Міська влада підкреслює: «Полтава має як сильні сторони, так і слабкі». Серед сильних – галузь науки та освіти, туристичний потенціал та культурна спадщина. Серед мінусів – нестача робочих кадрів і проблематичний розвиток середнього та малого бізнесу. «І попри все, економічний розквіт міста – серед головних завдань», – додають полтавські чиновники.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Ті напрямки, які ми розвиваємо у Полтаві, можуть буди підкріплені співпрацею зі Швецією. Посол сказав, що вони мають напрацювання, у них є пропозиції на подальші зустрічі, вони зацікавлені в обміні досвідом. Можливо, і в реалізації програм.

Окрім Полтави Посол візитував і до інших міст України. У перспективі регіональні перевірки та знайомства мають закінчитися двостороннім партнерством. Зазначимо, Полтава має тісну співпрацю з містами Фільдера (Німеччина), з Грузією та Китаєм.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію