За секунду обробити 3 мільйона облич

Японці привезли до Полтави ІТ-рішення з безпеки. Воно дозволяє спостерігати за людьми в режимі реального часу. І навіть розплачуватись у магазині без грошей чи картки – лише показавши своє обличчя.

Лікарні, магазини, банки, поліція, аеропорти і вокзали – у всіх цих місцях можна облаштувати і використовувати систему спостереження в режимі реального часу. І вона буде сканувати усі обличчя. За лічені секунди – обробити їх мільйони та видати, для прикладу, злочинця. Систему розпізнавання облич від японської корпорації NEC у Полтаві презентують в обласній адміністрації. Вона вже працює у 46 країнах, 30 аеропортах світу для безпеки під час міграції. І до бази даних занесені більше 100 мільйонів людей. Представники компанії кажуть: працює швидко і точно. Концентрується виключно на обличчі і враховує навіть його вікові зміни. Японці пішли далі: система дозволяє їм не брати до магазину гроші чи навіть картку.

Ватару Іріс, керівник відділу продажу ІТ-рішень корпорації NEC

- Ви просто показуєте своє обличчя і оплачуєте покупку. Стаєте перед камерою, і ваше обличчя відображається на камері.

Але таким чином розраховуються тільки самі співробітники NEC, бо мають  корпоративні банківські акаунти.

Ще японці представили полтавцям систему управління транспортом. Влаштована в автобусах, вона показує людям на зупинках, через скільки прибуде транспорт. А водіями дозволяє скеровувати маршрут, відповідно до навантаження.  

Керівники Полтавщини уважно слухають некороткі презентації і коректно зізнаються:

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Скажу чесно, що такі технології, які обробляють 3 мільйона облич за 1 секунду, для нашої території – це дуже великий крок. Для того, щоб навіть починати розуміти, де ми можемо це впровадити.

Але хочуть далі консультуватись і обговорювати проекти, можливі для Полтавщини. Зокрема, у рамках програми на зразок «Безпечне місто» чи «Безпечний район». 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це програма комбінована, вона повинна працювати як на обличчя людей, так і на автомобільні номери машин. Такі рішення по Полтавській області початкові є, і для нас дуже цікаво зараз зробити комплексну програму саме в рамках обласного бюджету, саме із взаємодією з обласною адміністрацією, щоб ми всі відчували себе більш безпечно.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію