У Нацбанку розповіли, через що прискорилося зростання цін

 За даними відомства, інфляція у липні перевищила прогнози НБУ через вищі темпи зростання цін на продукти й адміністративні чинники.

Фактична інфляція в липні перевищила траєкторію прогнозу Національного банку, що перш за все пояснюється високими темпами зростання цін на сирі продукти харчування й посиленням впливу адміністративних чинників, йдеться в повідомленні регулятора.

При цьому НБУ зазначає, що фундаментальний інфляційний тиск залишився помірним - базова інфляція як у місячному, так і річному вимірі відповідала очікуванням регулятора. Національний банк очікує, що частина із зазначених ефектів має тимчасовий характер і може бути знівельована в другій половині 2017 року. «Однак поточна динаміка загального індексу споживчих цін  і його складових свідчить про подальше посилення ризиків більш суттєвого відхилення інфляції від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 п.п. на кінець поточного року, ніж передбачає наш липневий прогноз, незважаючи на те, що фундаментальний інфляційний тиск залишатиметься помірним», - йдеться в повідомленні.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію