Полтавцям показали, як живуть села сусідньої області

Полтавці поїхали подивитися, як живуть села сусіднього регіону. І не звичайні, а вже об'єднані. Одна із таких – з центром у селі Білозір'я. Як не дивно, вони приєднали до себе більш успішне та розвинуте селище міського типу. І вже минулого року отримали стільки грошей, скільки не бачили жодного разу за всю історію існування.

Катерина Іванівна у селі Білозір'я, що на Черкащині, живе півстоліття. Абревіатура ОТГ два роки тому і її злякала теж. 

Катерина Яшник, живе у с.Білозір'я Черкаської області

- Знаєте, у нас на базарі: сто баб – сто рад. Звичайно, було страшно спочатку: а що це таке? Та це надумали, і щось вже роблять. Як у нас люди – всього бояться.

Але на практиці виявилося: об'єднана територіальна громада – не закінчення життя.

Катерина Яшник, живе у с.Білозір'я Черкаської області

- Зараз я б сказала: нема чого бояться. Я бачу зміни, дуже великі зміни. Одна сільська рада: такий у нас тут тамбур був «красивий», що я казала: вбитись у ньому можна. А зараз зайдеш, навіть сільська рада – зовсім інший вигляд у неї.

Слава богу, і освітлення на вулиці, і діти – раніше такого не було, щоб поїхали у Закарпаття, і танцюють там, костюми є.

Вперше за всю історію села у 2016 вони отримали 13 мільйонів гривень: 7 – держава дала на розвиток інфраструктури, 2 – на освіту. Власні доходи зросли втричі. 

У самому Білозір'ї населення – 10 тисяч, у приєднаному селищі міського типу за 25 кілометрів від них – Ірдині – тисяча. Плюс – 25 людей з хуторка Баси. У цій громаді вміють переконувати, що якнайшвидше об'єднання просто необхідне. 

Володимир Міцук, Білозірський сільський голова

- Хай ми ще три роки отримуватимем по 5 мільйонів, але загальна сума у нас буде 40 мільйонів. І втягнемо в село. Тобто, ми вже зробимо інфраструктуру. І за свої кошти, які нам будуть надходити, власні, ми все-рівно можем її підтримувати. А що ви зробите? Назад кроку немає. Райони об'єднають. А вас будуть примусово приєднувати. Але якщо вас примусово приєднають, то громада буде отримувати, але вам ваше село не дасть. Запам'ятайте.

Основне джерело надходжень – податок на доходи фізичних осіб. Далі – орендна плата, земельний податок і акцизний. За два роки вони змогли почати лагодити дороги, робити освітлення, встановити в установах твердопаливні котли, у школах, садках, амбулаторіях і клубах замінити вікна і двері, закупляють техніку. Зараз чекають закону, аби отримати землі за межами громади і здавати їх в оренду інвесторам. А це податки і робочі місця.

Володимир Міцук, Білозірський сільський голова

- І поляки погоджуються, і вирощувати ягоди – писали у стратегії. І туризм – болота у нас дуже цікаві. Болота – територія 5 тисяч гектарів. Можна їздити по островах човном.

Представник без п'яти хвилин об'єднаної громади з Полтавщини, який у групі «Маршруту успіху» приїхав до Білозір'я, приємно здивований побаченим і почутим. 

Віктор Лисий, Сенчанський сільський голова 

- Сьогодні був мені як доказ наочний, що дійсно, коли об'єднана територіальна громада, то більше можливостей реалізувати свої плани, більше фінансування. Навіть здивування, що це так спрацювало тут. Якщо нам дадуть ПДФО, як і тут нам сказали, то ми прораховували: близько 20 мільйонів у нас буде свій бюджет. І 65-70 – з видобутку вуглеводнів.  Близько 100 мільйонів.

Поїздки в сусідні громади Полтавщини та до інших областей представників майбутніх об'єднань і вже створених за досвідом організовує Асоціація міст України за підтримки іноземних партнерів USAID.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію