Полтавці вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні

Більше тисячі людей запалили свічки та рушили хресною ходою від Театральної площі до Свято-Успенського собору. Традиційна хвилина мовчання, молитва за тими, хто не пережив ті страшні роки, та спогади історій, які розповідали старенькі.

З Голодомору 1932-33 років минуло понад 80 років, проте, точної кількості загиблих досі немає. Історики вказують цифри від 5-ти до 10-ти мільйонів, і це – лише в Україні. Полтавщина була однією з областей, яка найбільше постраждала від голоду. Конфіскація зерна у селян, закон про «5 колосків», судові справи з конфіскацією майна та смертними карами, обмін золота на хліб та намагання виїхати з так званих «голодних» сіл, саме такими були важкі роки голоду в Україні.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Зараз буде відбуватися уже традиційний захід, хресна скорботна хода від Театральної площі до Свято-Успенського собору, присвячена вшануванню жертв Голодомору, геноциду українського народу. Ми згадуємо і відмічаємо страшні, трагічні події.

Щороку вся Україна затихає на хвилину, аби згадати пам'ять тих, для кого ці роки стали останніми. Полтавці, запаливши свічки, теж вирушили хресною ходою від Театральної площі до Свято-Успенського собору.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- В моїй родині моя мама – з Київщини, а батько – з Полтавщини, з Миргородського району. Після 32-33 років моя родина недорахувалася більше 10-ти людей. Тобто, з маминої сторони, на Київщині, троє моїх прабабусь загинуло і два прадідусі.

На площу вийшли й ті, чиї сім'ї торкнувся голод, та назавжди залишив слід у пам'яті. Ірина Коноз прийшла згадати тих, про кого їй розповідала бабуся. За словами Ірини, в дитинстві їй часто розповідали про ті страшні часи, коли не вистачало найважливішого – їжі.

Ірина Коноз, згадує жертв Голодомору

- В моїй сім'ї, як у багатьох українських сім'ях, теж є люди, які пережили. Це моя бабуся, яка розповідала про ці часи, вона була достатньо маленькою, їй було 6 років, але вона і її сестри, брати і моя прабабуся пережили.

Хода завершилась у Свято-Успенському соборі, де кожен залишив свічку як символ скорботи.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію