Людина – не товар

Цю думку полтавцям доносили на центральній вулиці міста. Про те, як не стати жертвою торгівлі людьми, розповідали волонтери благодійної організації «Світло надії». На акції, що проходить у рамках проекту «16 днів проти насильства», були й наші журналісти.

За даними Національної поліції, у 2017 році від торгівлі людьми постраждала 281 особа. Серед них – чоловіки, жінки та навіть діти. Аби зменшити кількість випадків торгівлі людьми, за ініціативи представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в обласних центрах України провели вуличні акції.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Традиційно, як і більшість регіонів України, і як члени Всесвітньої коаліції з протидії торгівлі людьми громадські організації проводять просвітництво серед населення, серед його широких мас, яке спрямоване, перш за все, на убезпечення громадян від потрапляння у подібні ситуації. А по-друге, на виявлення тих, хто вже, на жаль, у таких ситуаціях побував. Якщо говорити про Полтавщину, то за цей рік до програми реінтеграції МОМ було включено через нашу організацію 4 особи, у державному статусі встановлено 2 на сьогоднішній день.

У рамках акції в центрі Полтави волонтери благодійної організації «Світло надії» знайомили перехожих з правилами безпечного працевлаштування та з ризиками ситуацій, пов'язаних із торгівлею людьми.

Тетяна Іщенко, старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми

- Дійсно, щороку нашим підрозділом, тобто, відділом по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, виявляються такі факти, пов'язані з торгівлею людьми. Зокрема, поточного року зареєстровано два такі факти. Тобто, це вербування жінок саме з метою сексуальної експлуатації за кордоном.

Також усі охочі могли приєднатися до оформлення стіни думок, продовживши тезу: «Людина – не товар, тому що...».

Олексій Паньків, дізнався більше про торгівлю людьми

- Як ви вважаєте, чи актуальне це питання в Україні?

- Звісно, на сьогоднішній день дуже актуально.

- Чи були у Вас випадки, коли вас запрошували на роботу, не пред'являючи ніяких документів? Чи були у вас ризики, на Ваш погляд, зараз, коли ви вже знаєте про це трохи більше?

- Звісно, на електронну пошту приходили запрошення. Там Москва, Варшава, Лондон, ну, куди хочеш на роботу запрошують. Але гарантій ніяких немає, так що я на це не поведусь.

Основними формами торгівлі людьми залишаються трудова та сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусове жебрацтво, втягнення у злочинну діяльність та торгівля людьми з метою вилучення органів. Не втрапити до так званого «сучасного рабства» просто, головне – пам'ятати про власні правила безпеки.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію