Перша українка, яка підкорила Еверест, готується до сходження на Гімалайський хребет

Після виходу на найвищу вершину планети Еверест, Ірина Галай оголосила про сходження на другу найвищу точку Гімалаїв – Лходзе, висотою лише у 300 метрів нижча за пік Землі.

2 роки тому вона стала першою в історії українкою, яка підкорила Еверест.

"В мене дуже боліли пальці на ногах, вони в мене просто були в жахливому стані, я як зараз пам’ятаю, коли знімала взуття, в мене повністю були шкарпетки в крові", – розповіла альпіністка Ірина Галай.

Цей рекорд надихнув жінку на черговий авантюрний підйом. Цього разу її чекає друга за висотою вершина Гімалайського хребта – Лходзе – 8513 метрів.

Вона буде першою українкою, яка підніметься без кисневої маски на восьмитисячник. Менше десяти жінок, які за всю історію сходження на Еверест, вийшли без кисню, зазначив експерт національного реєстру рекордів України Віталій Зорін.

Ірина зняла кисневу маску на вершині Евересту – понад 8 тисяч метрів. Тоді як медики застерігають від цього вже на 7-тисячній висоті. На думку альпіністки – це дуже незручне обладнання, тому поставила собі за мету наступне сходження буде безкисневе.

"Я знімала часто маску, вона мені надавила зуби, я просто ненавиділа її. Знімаєш маску – відчуваєш холод. Бо кисень не так дає сил, як дає тепло в кінцівки, бо перше, що робить мозок, коли немає кисню – відключає кінцівки, – розповіла альпіністка.

Приводити організм у максимальну фізичну готовність жінка почала ще кілька місяців тому. Як і перед підйомом на Еверест, поєднувала такі види спорту як бокс, кросфіт і мма – змішані єдиноборства.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію