У Полтаві відбувся міський дитячий фестиваль композицій «Великодня писанка»

Участь у ньому взяли участь представники більше тридцяти навчальних закладів. На Театральній площі в цей день можна було побачити парад святкових символів: паски, писанки та кролики. За цим дійством спостерігала наша знімальна група.

Юлія Хаврель, журналіст 

- Вже шостий рік поспіль на Театральній площі проходить дитячий міський фестиваль «Великодня писанка».

До участі у цьому заході були запрошені усі навчально-виховні заклади та позашкільні заклади освіти міста. У рамках фестивалю традиційно проводиться конкурс на кращу великодню композицію. Тематика щороку різна. Цьогоріч - це «Пасхальні традиції України та країн світу».

Тарас Нех, учасник конкурсу 

- 2018 рік - Рік німецької мови і ми вирішили представити німецькі традиції на сьогоднішньому святі.

Фестиваль започаткував міський голова Олександр Мамай з метою популяризації українських традицій. Тридцять два навчальних заклади цьогоріч взяли участь у конкурсі «Пасхальні традиції України та країн світу».

Марина Лебедицька, учасниця фестивалю 

- Сьогодні ми презентували пасхальні традиції, характерні для різних країн. Зокрема для Німеччини, Англії, України та Франції.

Вероніка Грушина, учасниця фестивалю

- В цьому році ми представили нашу Великодню виставку у вигляді Берегині, яка тримає рушник над Україною захищаючи її від негараздів, які на сьогоднішній момент спіткали нашу державу.

Кожну композицію особисто оглянув Олександр Мамай. Зауважує: пишається тим, що юні полтавці такі талановиті.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- В мене враження завжди гарні, коли діти приймають особисто участь, коли діти своїми руками творять і коли діти чимось зайняті, сьогодні це найголовніше чимось зайняти дитину. Мені приємно, що сьогодні традиційно проходять ці свята - свято Писанки. Сам Господь Бог нам сьогодні нам послав погоду. Тому, користуючись нагодою, всіх вітаю з Великоднями. І бажаю всім тільки чудових, святкових днів.

Кожен із учасників фестивалю отримав пам'ятне декоративне панно, а автори чотирнадцяти кращих композицій - дипломи переможців та цінні подарунки. Також на Театральній площі представили карту писанок різних регіонів України. Для Полтавщини характерний рослинний орнамент із зображеннями тварин.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію