У Чорнухах провели навчальний семінар щодо об'єднання територіальних громад

Навчальний семінар щодо виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» провели в Чорнухах. Про це йдеться на сайті РДА.

Навчання відбулося за сприяння директора Центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Балибіної, експертів Тетяни Паутової, Олександра Ісипа. У семінарі взяли участь голова районної ради Надія Кривчун, голова райдержадміністрації Олег Ковган, селищний голова Олександр Василенко, представники органів місцевого самоврядування, працівники районної ради, сільських рад, депутати місцевих рад.

Директор  та експерти Центру розвитку місцевого самоврядування розповіли про хід реформи місцевого самоврядування. Протягом 2015-2016 років утворилося 366 об’єднаних територіальних громад, у яких провели перші місцеві вибори та які вийшли на прямі міжбюджетні  відносини з державним бюджетом і отримали фінансові пільги (зокрема, 60%  податку на доходи фізичних осіб).

Загальні результати виконання місцевих бюджетів ОТГ, свідчать про позитивні тенденції у наповненні їх дохідної частини, що стало наслідком, з однієї сторони, розширення бази оподаткування за рахунок податку на доходи фізичних осіб, а з іншої – підвищення якісного рівня адміністрування платежів до своїх бюджетів за рахунок дії мотиваційних механізмів, які стали результатом впровадження реформи децентралізації. І відповідно, громади тепер можуть заробити значно більше власних коштів, ніж вони мали до того, як об’єдналися.    

Найбільша штатна чисельність працівників місцевої ради затверджена Засульською ОТГ– 112 осіб, найменша – Пришибською ОТГ – 20 осіб (станом на 01.07.2017). Виходячи з розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, зазначили, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг, у Семенівській ОТГ –256 осіб; найменше –у Білоцерківській ОТГ – 69 осіб. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію