Наскільки ми залежні від мобільного телефону

Чи відчуваєте ви залежність від мобільного телефону? Чи впадаєте у паніку, коли в гаджета сідає батарея? Чи завжди ви носите з собою зарядний пристрій на випадок, якщо телефон вимкнеться? Якщо ви ствердно відповіли на ці запитання, ми змушені вас попередити – у вас номофобія.

Ніхто не заперечує, що сучасні технології роблять життя людей значно простішим. Втім, якщо їх використовувати неправильно, користь від застосування цих пристроїв зникне. Натомість у житті людини може з’явитися чимало серйозних проблем.

Звісно, не всі люди залежні від своїх телефонів, проте усі ми щодня перебуваємо у зоні ризику, адже деякі шкідливі звички з часом можуть спричинити неприємний синдром під назвою “номофобія”.

Номофобія: як розпізнати залежність від мобільного телефону?

Звісно, номофобія – це серйозне захворювання, яке з’являється не за одну ніч. Воно виникає у результаті певних шкідливих звичок, зокрема нав’язливого бажання потягнутися за телефоном у будь-якій незручній ситуації.

У деяких випадках мобільний телефон стає людині компаньйоном, який не дає почуватися самотніми у ситуаціях, коли ми опиняємося наодинці з собою. Погодьтеся, телефон допомагає "вбити" час при поїздці в громадському транспорті чи при очікуванні товариша в ресторані.

Утім, часте використання мобільних телефонів може призвести до розвитку залежності від них, і тоді ви щоразу хапатиметеся за гаджет у будь-якій стресовій ситуації. У таких випадках людина перевіряє список дзвінків та повідомлень навіть тоді, коли не отримувала жодного сигналу про їхнє надходження. 

Основною причиною розвитку номофобії є потреба людини регулярно користуватися зв’язком, доступ до якого вона отримує за допомогою сучасних технологій. Утім, попри те, що мобільний телефон дозволяє завжди залишатися на зв’язку, він також змушує людей почуватися неймовірно самотніми.

Не перетворюйтеся на людину, яка залежна від мобільного телефона, адже електронні гаджети не допоможуть вам насолодитися життям на повну.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію