Полтавців вчать мистецтву допомагати

Школа волонтерів діє вже 4 роки. У рамках навчання у слухачів є можливість поспілкуватися з представниками різноманітних громадських та благодійних організацій, а також отримати нові знання. Підведення підсумків цього проекту відбудеться 30 травня.

Обласний проект «Школа волонтерів» розпочав свою діяльність. Вперше, говорять організатори, така ініціатива почала діяти у Полтаві ще 4 роки тому. Сьогодні ж Школа, організатором якої виступив «Обласний молодіжний центр», набуває все більшої популярності. 

Світлана Матяш, керівниця обласного проекту «Школа волонтерів»

- Взагалі учасників ми очікували близько 50-ти, а набір цьогорічний 94 анкети. Насправді це дуже круто і дуже тішить, що активність така є серед молоді і волонтерство - це в тренді, це популярно.

«Школа волонтера» ставить на меті виховання нової української інтелігенції. Такого результату організатори прагнуть досягнути, знайомлячи молодь з соціально значимими темами. Слухачі проекту вивчають мову жестів, правила спілкування з людьми, які мають інвалідність, що робити у разі пожежі чи біди на воді та ще багато чого цікавого й корисного.

Світлана Громцева, в.о.директора «Обласного молодіжного центру»

- Сьогодні ми хотіли б, щоб наші учасники школи волонтерів зорієнтувалися, які є потужні громадські організації, благодійні фонди у місті, чим вони займаються, яких волонтерів вони шукають, і до яких заходів шукають собі помічників. Сьогодні у формі презентації кожна з 23 організацій може це зробити.

Серед тих, хто сьогодні представить майбутнім волонтерам свою команду, - і Дмитро Марченко. Організація «Медичний спецпідрозділ «Баррі», яку він очолює, займається першою домедичною допомогою, а також супроводжує майже всі масштабні заходи у місті.

Дмитро Марченко, голова організації «Медичний спецпідрозділ «Баррі»

- Сюрпризів у нас багато. Ми беремо участь у цій школі вже 3 роки, от минулого року студенти, які проходили ці навчання, - їм дуже сподобалось. Після цього багато людей потім записалися на наші курси по домедичній допомозі.

Олександра Голуб сьогодні також прийшла на відкриття цьогорічної «Школи волонтерів». Дівчина говорить, що завжди мріяла допомагати іншим та навіть брала участь у деяких акціях у якості волонтера.

Олександра Голуб, учасниця обласного проекту «Школа волонтерів»

- Хотіла бути волонтером, щоб допомагати людям і правильно навчитися це робити. Тому що завжди може бути якийсь тяжкий час, і щоб бути підготовленою до нього.

Останній етап підготовки волонтерів відбуватиметься 30 травня. Тоді учасники Школи презентують власні реалізовані проекти. Усі учасники отримають сертифікати, а кращі випускники - ще й подарунки.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію