Биті газорозрядні лампи поблизу Супрунівки прибрали

Під час засідання екологічної комісії, яке було тиждень тому, начальник «Полтавської дирекції залізничних перевезень» регіональної філії «Південної залізниці» Ольга Дяченко обіцяла до 12 квітня прибрати вантаж. До зазначеної дати час ще є, а от битих ламп на території залізниці вже немає. Але, чи безпечний ґрунт та вода на території, де вони розташовувалися, з'ясовували представники міської та обласної екологічних комісій. 

Питання битих газорозрядних ламп перебуває майже 2 місяці у полі зору депутатів міської та обласної ради, міської комісії з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Минулого тижня начальник «Полтавської дирекції залізничних перевезень» регіональної філії «Південна залізниця» Ольга Дяченко обіцяла: до 12 квітня ламп не буде. До зазначеної дати час ще є, але лампи уже прибрали. Голова екологічної комісії Ігор Горжій зазначає: жінка дотримала свого слова - лампи вивезли, але це питання залишається відкритим.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Ми не знаємо: лампи зібрали, вивезли, а що з ґрунту? На цьому ґрунті залишилися залишки  ртуті чи не залишилися.

Депутат Полтавської міської ради, голова депутатської комісії з питань містобудування Олег Бєлоножко зазначає: місце під лампами було частково асфальтоване.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- Ртуть, яка напевно там була, вона не могла в повному обсязі потрапляти в ґрунтові води, бо асфальт перешкоджав цьому. І вода випаровувалася або зі стічними водами йшла в прилеглі водойми або лісосмуги.

На тому ж засіданні представники «Південної залізниці» стверджували, що лампи вивезуть на спеціалізоване підприємство в Запоріжжі.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Це мусять так вивезти, якщо вона так говорила, що вона начебто так домовилася. Ми б хотіли, щоб ці лампи не залишилися на території не тільки Полтавської області, а й прилеглих нам територій, і щоб ці лампи потрапили на спеціалізовані підприємства, які могли б їх переробити або утилізувати.

Тепер, вважають депутати, необхідно зробити повторний аналіз проб ґрунту, води та заміри випарів у повітря. Це допоможе знайти того, хто нестиме відповідальність за виникнення цієї ситуації - наголошують обранці. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію