У Полтаві беруться за регулювання чисельності безпритульних тварин

Незабаром у місті планують побудувати стерилізаційний центр з притулком на 250 місць. Наразі вже визначено місце та затверджено проект майбутньої споруди. Детальніше про нього - у нашому сюжеті.

У 2006 році Верховною Радою України прийнята заборона на відстріл бездомних тварин. Кількість останніх на вулицях міста значно збільшилась. Тому цього року у Полтаві завершили проектування стерилізаційного центру з притулком на 250 місць.

Майя Матвеєва, голова наглядової ради благодійної організації «Юний європеєць»

- Для всіх зоозахисників це велика радість і щастя. Протягом довгого часу ми шукали землю. Землю знайти не просто, тому що перш за все має відповідати санітарним нормам, мають бути під'їзні шляхи і різні комунікації.

В решті-решт таку ділянку обрали. Усі санітарні норми тут, запевняє головний інженер проекту Юрій Олійник, витримані: відстань від майбутнього притулку до житлової зони - 300 метрів.

Юрій Олійник, головний інженер проекту

- Буде основна будівля. В ній буде розташована амбулаторія, адміністративне приміщення, дві операційних. Потім в другій частині, буде два приміщення, де буде проходити перетримка тварин до стерилізації.

Всього на проект стерилізаційного центру з притулком на 250 місць міська влада виділила 300 тисяч гривень. Також були виділені кошти на харчування, стерилізацію та реєстрацію тварин.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Ми підтримуємо ініціативу наших громадських організацій, яких, на щастя, дуже багато в Полтаві. Виділяємо кошти на те, щоб все ж таки, крок за кроком, зробити, щоб у нас не було безпритульних тварин і робити це сучасними європейськими методами.

Розпочати будівництво планують вже в наступному році. Андрій Матковський говорить: до зведення притулку будуть залучені також кошти європейських інвесторів. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію