Дисбактеріозу не існує: тлумачення Уляни Супрун

Симптоми, які ховаються за дисбактеріозом, можуть свідчити про великий спектр хвороб, які потрібно досліджувати у кожному конкретному випадку.

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Cупрун, у Facebookпояснила, чому не варто лікувати саме дисбактеріоз.

"Якщо вас направили здавати аналіз на “дисбактеріоз” або ж ви отримали невтішний результат і почали лікуватися від нього – не поспішайте. Міжнародна медицина не знає діагнозу “дисбактеріоз”, – запевняє міністр.

За її словами, зазвичай пацієнт, котрого направляють здавати аналіз на дисбактеріоз, має проблеми з травленням: болі в животі, здуття, закрепи або діарею.

"Коли деякі лікарі не знаходять очевидної причини порушень, вони можуть направити здати “баночку” на “дисбактеріоз”. Коли аналіз показує, що хороших бактерій менше, аніж поганих – роблять висновок, що пацієнт хворіє та його потрібно лікувати", – написала Супрун.

Проте в організмі людини є дуже багато різних видів мікроорганізмів – це і бактерії, і віруси, і гриби, які виконують багато корисних функцій.

"Порівняно нещодавно сучасна медична наука почала досліджувати мікрофлору організму людини та вивчати випадки, коли ж баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання. Це явище сучасні вчені також називають “дисбактеріоз” або ж “дисбіоз”, проте розуміють під ним зовсім не той “дисбактеріоз”, який може часто зустрічатися в українських лікарнях", – пояснила вона.

Більш того, як зазначила міністр, у світі і досі немає єдиних стандартів, який же показник кількості та видів бактерій в організмі можна назвати нормою, а який дисбіозом. Саме тому, аналіз на “дисбактеріоз”, на який відправляють пацієнтів в Україні, не демонструє реальну картину.

Нагадаємо, відтепер у школах та дитсадках не зберігатимуть медичні дані дітей.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію