Переваги і недоліки електронних книг

Часи, коли було модно збирати величезні бібліотеки і зберігати вдома все зібрання творів класиків, відходять у минуле. Більшість любителів читання останнім часом використовують модні пристрої - електронні книги. З одного боку, це здорово.

Не потрібно тягати з собою важкі томи, якщо хочеться просто почитати в дорозі. Крім того, ці гаджети виглядають дуже стильно і сучасно, мають масу корисних функцій.  А з іншого боку, з почуттям ностальгії згадуються часи дитинства, коли читання було пов`язано з шелестом сторінок і запахом старих книг у величезних шафах. Невже все це пішло безповоротно?  Звичайно, паперові книги повністю не зникнуть, але факт, що рідери підкорили серця багатьох молодих людей і читачів у віці, можна вважати безперечним. Оскільки популярність електронних пристроїв для читання зростає, буде незайвим розглянути їх особливості, позитивні сторони і недоліки. 

ВИДИ ЕЛЕКТРОННИХ КНИГ 

Все рідше можна розділити на два види: книги з ЖК-дисплеєм (може бути кольоровим і монохромним) і книги з системою E-Ink (електронне чорнило).  Читання тексту з LCD-екрану практично нічим не відрізняється від читання з монітора комп`ютера. Тип підсвічування і мерехтіння дають серйозне навантаження на очі. У сучасних моделях повсюдно присутній покриття антивідблиску, але навантаження на зір залишається значною. До плюсів подібного екрана можна віднести підсвічування, яка хоч і витрачає більшу частину заряду батареї, але дає можливість читати в темряві без додаткового освітлення. Рідкокристалічний екран часто роблять сенсорним, що додає зручності у використанні.  

ЕКРАН З СИСТЕМОЮ E-INK Цей вид екрану підійде тим, хто багато читає, так як в більшій мірі безпечний для зору, ніж звичайний ЖК-екран. Крім того, рідери з «електронними чорнилами» можна читати на сонці, на відміну від стандартного екрану, текст на якому практично невиразний при яскравому освітленні. Даний вид екрану економніший, оскільки заряд батареї витрачається тільки при гортанні сторінок. До недоліків можна віднести тривалий перевертання однієї сторінки, що буває не у всіх моделей. Якість зображення і звуку у таких книг найчастіше залишає бажати кращого.  

ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННИХ КНИГ Як вже говорилося, електронні читалки легкі і місткі, що є їх основною перевагою перед паперовими томами. До речі, повсюдний перехід на електронні носії, ймовірно, допоможе зберегти ліси, що важливо для людей, що піклуються про екологію. Використання електронних книг вигідно з економічної точки зору. Адже середня ціна електронної книги становить 4-7 тисяч рублів, в той час як паперова обійдеться в 200-300 рублів. Володарі електронних книг можуть легко закачувати з Інтернету практично будь-яку літературу і насолоджуватися читанням. Рідер просто необхідний в тривалих поїздках, коли немає можливості везти з собою багато книг. Зручність рідерів не підлягає сумніву. Читач може підібрати розмір шрифту, яскравість і контрастність, які підходять для нього. За допомогою цього пристрою можна не тільки читати, а й дивитись фільми, слухати музику. Деякі рідери мають також вбудовані словники, калькулятор і навіть гри. 

НЕДОЛІКИ ЕЛЕКТРОННИХ КНИГ Використовуючи ці гаджети, в даний час дуже важко працювати з кресленнями, вивчати наукові трактати і розглядати ілюстрації. Це пов`язано як з дозволом екрану, так і з його незначною величиною. Крім того, е-буки не відрізняються міцністю, вимагають постійної підзарядки. Якщо, зваживши всі полюси і мінуси, ти зважилася купити електронну книгу, то виникне питання, на що орієнтуватися серед величезного розмаїття моделей.  

ЯКУ КНИГУ ВИБРАТИ? При виборі пристрою зверни увагу на те, щоб книга була якісно зібраної, надійної і зручною у використанні. Крім того, багатьом хочеться, щоб пристрій красиво виглядало. Зараз можна знайти книги в обкладинці зі шкіри та інших матеріалів, самих різних кольорів і фактур. Визнач, які додаткові функції тобі необхідні. Чи потрібна можливість перегляду фільмів, фотографій і так далі. Якщо ти завзятий читач, то краще зупинитися на рідері з екраном E-Ink, тому що він збереже твій зір. Якщо ти віддаєте перевагу кольоровий екран з сенсорним управлінням, тобі підійде ЖК-екран. Електронні книги останніх моделей працюють з використанням ОС Android, на них можна встановлювати різні програми, є можливість створювати замітки, а також виходити в Інтернет. 

Але якщо ти просто хочеш насолоджуватися читанням і мати під рукою значний вибір літератури на будь-який випадок і під різний настрій, ти можеш вибрати більш простий і доступний за ціною варіант. Електронні книги поступово стають важливою і необхідною річчю як для любителів красного письменства, так і для людей, чия професія вимагає постійного читання великих текстів. Однак паперові книги не здають своїх позицій. Багато переваги поки залишаються за ними.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію