Засідання обласної комісії з питань екології та природокористування відбулося на виїзді

Його влаштували у селі Сенча, що в Лохвицькому районі. На території цієї сільської ради, кажуть мешканці, більше 100 свердловин для видобування вуглеводнів. Через це, за словами місцевих, страждає екологія. Їхню проблему намагалися вирішити на виїзному засіданні профільної комісії обласної ради.

На території Сенчанської сільської ради 150 свердловин, які видобувають вуглеводні. А це - приблизно 8,5 тисяч м3 екологічно небезпечних відходів з кожної свердловини. Мешканці села запевняють: навколишнє середовище страждає від цього. Вода, грунт і повітря забруднені. А їх використання шкодить здоров'ю місцевих.  

Валентина Мурашкова, мешканка с.Сенчі

- Рівень захворювання дуже збільшився. Я можу назвати таку цифру - з 26 пацієнтів, які були оглянуті хірургом-онкологом, у 10 виявлено хворобу, 3 зразу направили в Полтавський онкодиспансер.

З цією проблему ініціативна громада Сенчі не раз приходили на засідання сесій обласної ради. Тепер депутати самі приїхали до них. У середу відбувається виїзне засідання комісії з питань екології та природокористування. На нього запросили і мешканців, і представників видобувної компанії, яка працює в цьому районі, і фахівців з екології.

Олександр Кобеза, директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування»

- В Сенчі, як і в інших регіонах Полтавської області і в цілому по Україні, так само ведеться моніторинг викидів в атмосферу і жорстко контролюється. Перевищення немає, про що свідчить і всі наші перевірки підприємства і Департаментом екології і екологічної інспекції.

Розсудити громадськість та видобувну компанію мав начальник Державної екологічної інспекції у Полтавській області Вадим Осипенко, проте на засідання останній не з'явився.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Після 15 травня ми, сподіваємось, що виїдемо на об'єкти газовидобування і приватних компаній, які добувають газ або бурять. І будемо робити відповідні висновки, будемо звертатись до правоохоронних органів, особисто до екологічної інспекції.

За результатами засідання постійної комісії обласної ради було вирішено створити робочу групу з цього питання. Відповідно громадськість зможе тримати на контролі утилізування бурових відходів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію