Чому цитрусові можуть нашкодити вашому здоров'ю

Корисні властивості цитрусових відомі всім. Вони багаті вітамінами С, В, Р, РР, а також калієм, кальцієм, каротином, фруктозою і клітковиною. Однак для того, щоб вживання цих фруктів впливало на організм тільки позитивно, необхідно знати, чим вони можуть бути небезпечні.

Збережіть собі, щоб знати, яку загрозу можуть приховувати ваші улюблені цитрусові фрукти.

Грейпфрут

Він є одним з найнебезпечніших плодів. Мало того, що він найчастіше, у порівнянні з іншими цитрусовими, виявляється причиною алергічних реакцій, так ще й містить досить підступні речовини під назвою фуранокумаріни. Канадські вчені з Інституту здоров'я Лоуренса виявили, що фуранокумаріни здатні вимивати з організму ферменти, які беруть участь в розщепленні багатьох лікарських препаратів. При цьому дія медикаментів збільшується в 2-10 разів. Саме тому лікарі радять не запивати ліки грейпфрутовим соком. В іншому випадку ви ризикуєте отримати передозування навіть від одної випитої таблетки.

Крім того речовини, що містяться в грейпфруті, здатні викликати порушення обміну жіночого гормону естрогену, яке в свою чергу може вилитися в рак молочної залози. Цим фруктом не слід захоплюватися особливо під час менопаузи.

Апельсин і лимон

За здатністю викликати всілякі алергічні реакції апельсин і лимон недалеко пішли від грейпфрута. А ще дослідники з Британського університету Лідса дійшли висновку, що зловживання цими фруктами може привести до відкладення сечової кислоти в суглобах, тобто до захворювання, відомому як подагра. Річ у тім, що фруктоза, якої дуже багато в цитрусових, підсилює приплив кислоти в кісткову тканину. За твердженням вчених, ті, хто випиває один стакан апельсинового соку на добу, підвищує ризик набуття цієї хвороби більш ніж на 40%. Причому зі збільшенням дози соку зростає і ризик захворювання.

Лимони і апельсини також не слід вживати тим, хто страждає на цукровий діабет, ожиріння і підвищену кислотність шлункового соку.

Мандарини

Крім того, що мандарини представляють величезну небезпеку для хворих нефритом, гепатитом, холециститом, гастритом і виразкою, ці цитрусові можуть завдати шкоди й абсолютно здоровій людині. Покладаючись на результати власних досліджень, англійські вчені зробили висновок про те, що шкірка мандаринів вкрай небезпечна для людського організму. Для того щоб фрукти не зіпсувалися завчасно, їх покривають спеціальним розчином, що містить хімічну речовину – етилен. Етилен має властивість накопичуватися в печінці та, як наслідок, руйнувати її. Тому перед вживанням мандарини необхідно ретельно вимити, а також не чистити фрукти зубами та не вживати в їжу отруйну шкірку, в тому числі для приготування компотів або чаю.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію