Чому ламається холодильник

 Холодильник — необхідний побутовий прилад, без якого важко уявити наше життя. Якщо він виходить з ладу, то необхідно зрозуміти причину його поломки. 

Поломки холодильника, хоча і досить умовно можна розділити на дві групи. Непереборні — тобто ті, що пов’язані з повним руйнуванням деталі. Наприклад, перегоріла обмотка двигуна — вимагає або установки нового двигуна або, якщо можливо, перемотування старого. Такі несправності може ліквідувати лише сервісний центр з ремонту побутової техніки. 

Переборні — несправності, які можна легко полагодити. Помилка експлуатації — усунення можливе власником. Типовий приклад: низька температура в холодильній камері в поєднанні з недбалим поводженням — нещільно зачинені двері, гарячі страви і так далі. Вихід з ладу окремих елементів — причини поломки холодильника в цьому випадку носять механічний характер. Наприклад, ущільнювач забруднено або ушкоджено на стулці, відмова термостата тощо. 

Ознаки поломки холодильника у всіх однакові: поява намерзлого льоду, відмова холодильної або морозильної камери або безперервна робота компресора тощо. У побуті зазвичай використовуються апарати компресійного типу. Принцип дії у них однаковий, а тому і неполадки, як правило, подібні. Різницю становить особливості пристрою і розміщення тих чи інших деталей. Приклади поломок холодильників: Несправність, яку легко ліквідувати — засмічення дренажної труби. Залежить виключно від поводження з приладом, а не від його пристрою. Відмова механічного термостата — друга по «популярності» причина поломки. Замінити його досить просто. Засмічення капілярної трубки — для усунення потрібна допомога фахівця. Вихід з ладу термодатчика — а, вірніше, термостата. При цьому компресор перестає отримувати сигнали про включення і виключення. Пошкодження датчика танення — особливо актуально для моделей з функцією No Frost. Датчик активує режим розморожування, і при збої в роботі, компресор не отримує сигнал про невключення. 

Несправність нагрівача на випарнику — порушує роботу системи охолодження. Для усунення потрібна допомога фахівця. Не рідко зустрічається несправність вентилятора в холодильній камері. Поломка компресора холодильника, як правило, є не самостійною проблемою. Якщо спостерігається часте вмикання і вимикання приладу, або двигун працює безперервно, то мотор просто перегорить, і буде потрібна повна заміна деталі. І не забувайте, що нормальна робота холодильника сильно залежить від дотримання правил експлуатації.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію