Чому ми втомлюємося

Робочий день закінчився, Ви приходите додому і падаєте без сил на диван. Куди поділася вся життєва енергія, якою Ви були сповнені з ранку? Грамотний облік енергії, що витрачається не менш важливий, ніж розпорядження фінансами, правильне харчування і підтримка необхідного рівня фізичної активності.

Щоб не витрачати життєву енергію даремно, тобто на шкоду собі, необхідно в першу чергу визначити, куди ж вона йде, а потім скласти план оптимізації розподілу енергії та дотримуватися його. Це важливо, оскільки нестача життєвої енергії спричиняє  різного роду недуги та хвороби.

Життєва енергія – коли ми витрачаємо її даремно:

1. Недоведені до кінця справи

Закинута в нападі ліні, нудьги справа призводить до витоку життєвої енергії, яка непомітно для Вас концентрується на справах, які Ви не завершили. Деяким людям вони являються в снах, щоб нагадати про важливість доведення розпочатого до кінця. Саме тому так важливо не братися за справу, на яку у Вас немає часу і / або бажання робити. До таких незавершених справ відносяться і невиконані обіцянки, і борги, які Ви до цього часу не повернули.

2. Брехня

Чим масштабніша брехня, тим більше життєвої енергії витрачається на її вигадку: стільки потрібно продумати деталі, щоб Вас не викрили у брехні, а це вимотує не менше, аніж розвантаження вагонів. Намагайтеся бути максимально чесними зі своїми близькими, знайомими і з самим собою – і жити стане простіше, і енергії з’явиться більше.

3. Страх, ворожість, недовіра

Страх, як і брехня, забирає багато життєвої енергії. Недовіра до людини або ворожий настрій також змушують організм працювати в стресовому режимі – в результаті нічого доброго з цього не вийде. Пам’ятайте, що всі емоції залежать від Вашого сприйняття конкретної ситуації і світу в цілому. Працюйте над собою – і Ви зможете навчитися економити життєву енергію.

4. Брак спілкування з природою

Життя в мегаполісі вимотує саме по собі: ні хвилини абсолютної тиші, ні шансу на відсторонення від проблем, нестача перебування на чистому повітрі та єднання з природою. Дерева, трава, спів птахів – все це підживлює Вашу життєву енергію, а холодне і бездушне місто висмоктує її з Вас, залишаючи в стані вичавленого лимона.

5. Недосипання

Звідки взятися життєвій енергії, якщо Ви не даєте відпочинку ні тілу, ні душі? Збій біоритмів призводить організм в подив: він більше не розуміє, як можна справлятися з поставленими перед ним завданнями без чіткого графіка відпочинку і роботи, він дивується, чому все змінилося в звичному ритмі роботи і з часом влаштовує страйк.

6. Зовнішні чинники та хвороби

Є зовнішні чинники, вплинути на які ми не в силах. Проте, зупинити відтік життєвої енергії, який має місце при спілкуванні з неприємними людьми, може кожен! Головне – не злитися, а спокійно припинити спілкування або сварку з неприємною Вам людиною, не даючи їй насолодитися Вашою вразливістю.

Порада: якщо Вам складно встежити за своєю життєвою енергією, розпоряджайтесь нею так само, як фінансами. Складіть список енергетичних витрат і подумайте, які витрати енергії Ви можете врізати, а на які корисні справи кількість енергії, що витрачається краще збільшити. Так Ви зможете збалансувати своє життя, у Вас з’явиться більше сил для всіляких звершень!

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію