Неінфекційні захворювання теж шкідливі

Фахівці медичної галузі під час обласної наради обговорили найпопулярніші недуги, серед яких – тютюнопаління та зловживання алкоголем. Хто найчастіше потрапляє під цей вплив, та які шляхи боротьби з такими звичками – у сюжеті Анни Ружін.

У залі зібралися фахівці медичної галузі: представники обласної міжвідомчої робочої групи з «Неінфекційних захворювань», сімейні лікарі та провідні фахівці, які працюють з даного питання в регіоні. У планах – обговорити ситуацію з приводу тютюнопаління та вживання алкоголю, щоб знайти способи посилення контролю доступності цих речовин.

Фахівці наголошують: з 2012 в Україні діє заборона на паління у громадських місцях, зокрема, в закладах громадського харчування. За порушення курцям загрожує штраф. Але людей такі заборони не дуже зупиняють, хоча після приняття закону позитивна динаміка є.

Катерина Римаренко, координатор ГО «Життя»

- Так от показники говорять про те, що на 60% скоротилося нараження у закладах громадського харчування на вплив тютюнового диму. Насправді – це суттєве досягнення, хоча залишається відсоток закладів, які порушують закон, і певний відсоток людей, які продовжують наражатися на вплив тютюнового диму.

На пачках цигарок малюють страшні картинки, які демонструють наслідки куріння. На думку фахівців, це зупинить курців та відохотить від поганої звички. Координатор ГО «Життя» Катерина Римаренко наголошує: мода на паління починає відходити, а людей більше турбує здоров'я.

Катерина Римаренко, координатор ГО «Життя»

- Відсоток людей, які наражаються на вплив тютюнового диму вдома, він також зменшується. Люди починають відмовлятися від куріння та починають задумуватися над негативним впливом на здоров'я і турбуватися про здоров'я своїх рідних.

На думку лікарів, не меншою проблемою є й вживання алкоголю. З пляшкою на вулицях можна зустріти як чоловіків, так і жінок. 

Анастасія Думцева, медичний радник Бюро ВООЗ в Україні

- Ми знаємо, що деякі вагітні жінки споживають алкоголь під час вагітності, але іноді вони розуміють шкідливість для дитини і для себе. І продовжують це робити. А іноді вони не знають, що алкоголь є шкідливим, і також споживають.

Менеджер проекту з неінфекційних захворювань Роберто Гнезотто наголошує: варто розпочинати з себе. 

Роберто Гнезотто, менеджер проекту з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні

- Враховуючи свій власний досвід, Італії та інших країн, я можу сказати, що проблема боротьби з нездоровим способом життя, алкоголізмом та іншими неінфекційними хворобами знаходиться в самому суспільстві.

Фахівці наголошують: пити й палити, чи ні – вирішує людина самостійно. Тут не допоможе жоден контроль та посилення законодавства. Останні лише допоможуть наштовхнути на вибір.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію