"Чогось би солоденького": чому постійно хочеться ласощів

Солодощі – один із приємних бонусів до дружніх посиденьок, прекрасне доповнення до будь-якого подарунка і просто ласощі, яке часто допомагає від поганого настрою. Але буває і так, що людина перестає контролювати кількість з'їдених цукерок, шоколадок і іншої смакоти, пояснюючи це тим, що не може зупинитися, адже йому постійно хочеться солодкого. Найчастіше, таке надмірне бажання свідчить про наявність проблем зі здоров'ям або є способом заїсти свої переживання. 

Посилена тяга до певних продуктів говорить про те, що організм потребує речовинах, яких не вистачає для правильного балансу. Причини його порушення можуть бути різноманітними, починаючи від неправильного харчування, закінчуючи серйозними гормональними збоями . 

Існує декілька «груп ризику», які схильні особливої тяги до солодкого. 

Вагітні. В цьому приємному стані жінки часто дозволяють собі поласувати солодощами. Це може бути викликано звичкою заїдати стрес, гормональної перебудовою організму, а також надмірної лояльністю до свого становища.

Що ж робити в такому випадку? У першу чергу зрозуміти, що надмірне вживання солодкого неминуче веде до набору зайвої ваги, позбутися від якого в майбутньому буде непросто. До того ж, всіляке печиво, десерти і цукерки – це джерела швидких вуглеводів, а вони є не найкращими поживними речовинами для вашого малюка. 

Люди, що займаються розумовою і фізичною працею. Наш мозок і м'язи функціонують, в основному, за рахунок отримання глюкози. Тому при постійних фізичних та інтелектуальних навантаженнях, людину часто тягне на солодке. Найшвидше отримати легкі вуглеводи можна саме з солодощів. Але є одне «але» - вони швидко розщеплюються, і організм вимагає наступної порції.

Прихильники дієт. Харчуватися одноманітно не тільки нудно, а дуже складно. Організм постійно вимагає дати йому порцію чогось смачного і забороненого. До того ж, в процесі дотримання дієт мозок починає голодувати і вимагає «підгодувати» його глюкозою. Але вона швидко витрачається, якщо була взята з солодких продуктів.

Стрес. Коли людина нервує, разом з переживаннями приходить і бажання з'їсти щось смачне. Чому так відбувається? Нервове виснаження і хвилювання знижують рівень серотоніну, який можна підвищити завдяки смачного десерту. Але заїдати стрес солодким – не більш ніж звичка. Навіть якщо вам сильно хочеться шоколадку, постарайтеся зупинити себе і розібратися в причині поганого настрою. А після направте енергію в правильне русло – поубирайте, спробуйте відволіктися на щось, або в кінці кінців дозвольте собі емоційну розрядку – порвіть кілька шматочків паперу або пограйте у «стрілялку».

Ще одна причина, чому вам може часто і сильно хочеться солодкого – захворювання. У першу чергу - цукровий діабет. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію