На Полтавщині завершився процес проведення масових перерахунків пенсій колишнім військовослужбовцям

Завдання області до кінця місяця завершити перерахунок поставив Віце-прем’єр Павло Розенко, але впоралися навіть раніше. Пенсіонерам вже традиційно не потрібно було звертатися до органів Пенсійного фонду, процес здійснювався автоматично. Виплати перерахували для 12 силових відомств або майже 22 тисячам пенсіонерів.

За рішенням Уряду України від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» було визначено провести перерахунок «заднім» числом. Станом на вчора на Полтавщині завершили цей процес першими в Україні. У результаті пенсійні виплати полтавських військовослужбовців зросли в середньому на 1460 гривень. Втім, сума, на яку зросла пенсія, – індивідуальна, як і механізм перерахунку та нарахування пенсій.

Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ ПФ України в Полтавській області

- Якщо це відомства, які належать до таких структур, як Міністерство оборони, СБУ, прикордонна служба, Національна гвардія, МНС, то перерахунок пенсій проводиться, як я вже сказав, з 1 січня 2018 року.

Розмір же надбавки вираховують, зважаючи на ряд факторів.

Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ ПФ України в Полтавській області

- Структура грошового забезпечення складається з трьох складових – це оклад за посаду, оклад за спеціальним званням та надбавка за вислугу років. Якщо це представники МВС, то в них структура набагато більше.

На розмір пенсії представників МВС, окрім відсоткової надбавки за вислугу років, окладу за звання та посаду, впливають щомісячні інші види грошового забезпечення та премія за січень 2016 року.

Також експерти додають: збільшення пенсії відбуватиметься поступово.

Сергій Марченко, начальник Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян 

- От у цьому році саме із цього розміру підвищення буде виплачуватися 50%, в подальшому, у наступному році, це буде 75%, але це від ось цих трьох тисяч.

Таким чином, за два роки військові пенсії стануть більшими майже удвічі. Про точний розмір пенсії після перерахунку громадяни можуть дізнатися за телефоном «гарячої» лінії Пенсійного фонду, в установах Пенсійного фонду чи за допомогою інтернет-ресурсів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію