Проблеми в ЖКГ обговорили на «круглому столі» з експертами

У стінах громадської організації «Центр громадського моніторингу «ПОГЛЯД» відбувся «круглий стіл» з питань проблем житлово-комунального господарства. Для збору відповідної інформації протягом березня було проведено опитування 500 респондентів – мешканців багатоквартирних будинків Шевченківського та Подільського районів м.Полтава. Про результати моніторингу представники організації розповіли громадськості, а також обговорили проблеми житлово-комунального господарства.

У Полтаві діє спеціальний проект «Громадський експерт». Започаткований він громадською організацією «Центр громадського моніторингу «Погляд» з метою виявлення та розробки варіантів вирішення проблем громади. У березні цього року організація зосередилася на дослідженні питань житлово-комунального господарства. 

Олександр Залужний, голова ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд» 

- Ми провели комплексне опитування жителів Подолу та Шевченківського району, опитали понад 500 жителів нашого міста про їх відношення до цієї проблематики. Сьогодні ми презентуєм цей звіт, також ми проводимо сьогодні вивчення суспільної думки за допомогою участі експертів «круглого столу».

Оскільки в планах Центру «Погляд» – напрацювання алгоритму поліпшення якості діяльності комунальників міста, перш за все вивчили, наскільки полтавці реально оцінюють загальний і технічний стан будинків і тамтешніх комунікацій, в яких живуть. Якої конкретно допомоги потребують для проведення капітальних ремонтів, чи готові брати активну участь у реформуванні житлово-комунальної галузі міста, якої допомоги потребують від влади.

На жаль, сьогодні результати досліджень говорять про низьку обізнаність полтавців у сфері ЖКГ та про нововведення до цієї сфери з травня 2018 року.

Максим Пилипенко, громадський діяч

- Насправді, як формуються тарифи, звідки вони формуються, хто їх формує – ці питання дуже скриті, і середньостатистичному громадянину дуже важко розібратися у цих принципово нових для себе запитаннях.

Аби краще розібратися в актуальній для громадськості темі та проаналізувати результати досліджень, на засідання «круглого столу» запросили й фахівців. Серед них – фінансовий експерт, голова правління громадської організації «Асоціація економістів України» В'ячеслав Лебідь. Цього дня він не лише розповів більше про актуальні питання системи ЖКГ, а й про передумови реалізації Закону України «Про ЖКГ» та надав практичні рекомендації щодо захисту прав споживачів цих послуг.

В'ячеслав Лебідь, голова правління ГО «Асоціація економістів України»

- Якщо послуга надається не у повному обсязі чи надається неякісно, як змусити ЖЕК виконувати її у повному обсязі та якісно. А якщо вона виконана дійсно неякісно, не у повному обсязі чи взагалі не надавалась – як повернути гроші з ЖЕКу.

Також серед експертів, які взяли участь у засіданні «круглого столу» та обговоренні питань, пов'язаних з проблемами у сфері житлово-комунального господарства, директор регіонального консалтингового центру «Полтаваконсалтинг» Едуард Волков та експерт з енергозбереження Юрій Челембій.

Юрій Челембій, експерт з енергозбереження

- Взагалі нам слід змінити філософію. У нас я виступав проти приватизації «Обленерго», я говорив, що не можна віддавати до рук олігархів товари, що не потребують реклами та розповсюджуються зі швидкістю світла.

За результатами дослідження, житлово-комунальне господарство до сьогодні залишається однією зі слабких ланок економіки та потребує модернізації. За результатами опитування, проведеного Центром громадського моніторингу «Погляд», можна дійти висновку, що більша частина опитаних негативно ставляться до проведення капітального ремонту власним коштом, а надання послуг з утримання будинків та прибудинкової території здебільшого здійснюється комунальними ЖЕДами. Якість наданих послуг, згідно з опитуванням, переважно задовільна.

На основі проведеної роботи та «круглого столу» громадська організація готує рекомендації для центральної та місцевої влад. Наступним кроком «Центр громадського моніторингу «Погляд» у рамках спеціального проекту «Громадський експерт» готує дослідження з реформування медичної галузі.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію