У Машівському районі "зловили" рибалок-порушників

 Днями, працівники Машівського відділення поліції, у ході проведення спеціальних оперативно-профілактичних заходів під назвою «Нерест», зокрема дільничні офіцери поліції, отримали інформацію про незаконний вилов риби на одному із орендованих ставків району.

На місце події направили слідчо-оперативну групу, яка й виявила 3-х місцевих жителів віком від 25 до 30 років.

Вони за допомогою гумового човна та рибальської сітки, намагалися здійснити незаконний вилов риби. За фактом відкрили кримінальне провадження за ст. 249 КК України. У ході проведення першочергових слідчих дій виявили і вилучилм гумовий човен та близько 200-т метрів рибальської сітки.

Нагадаємо, вступила в силу заборона на вилов риби: з 1 квітня по 9 червня (включно), за винятком любительського риболовства однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку або спінінгом у світлий час доби з берега. Ці терміни можуть бути змінені в разі виникнення будь-яких чинників, що впливають на розмноження риби.

Робиться це з метою збереження вітчизняних рибних ресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб. Адже нерест - це найвідповідальніший період в житті риб. За порушення Правил рибальства в період нересту, передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. 

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність - штраф 3400 - 6800 грн або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 встановлено суми в грн: судак - 510, сом - 425, щука - 340, короп - 306, білий амур, товстолобик - 255, плоскирка, синець - 85, карась, окунь і верховодка - 17, лящ - 170, линь - 119 грн., краснопірка - 68 грн., подуст - 34 грн.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію