Деякі споруди Чорнобильської зони увійдуть до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Асоціація чорнобильського туризму запропонувала внести до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО кілька споруд, розташованих в Зоні відчуження. Обговорення цього питання відбулося під час виїзного семінару ще у вересні минулого року, напередодні Дня всесвітньої спадщини. Саме тоді й відбулося коригування списку потенційно цікавих об'єктів.

На події були присутні представники Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць ICOMOS. Вони говорили про можливість внесення кількох об'єктів Зони відчуження до списків культурної спадщини України, що в майбутньому сприятиме їх просуванню на міжнародному рівні.

"Ми не будемо заперечувати проти номінування об'єктів Чорнобильської зони. Наразі, як про об'єкт культурної спадщини України, який може доповнити список ЮНЕСКО, можемо говорити лише про арочну конструкцію над зруйнованим ядерним реактором", – розповіла член ICOMOS Олена Сердюк.

Окрім того, потенційно цікавими для ЮНЕСКО вважаються пункти дезактивації техніки, вцілілі домівки села Копачі, радіолокаційний комплекс "Чорнобиль-2", кілька споруд Прип'яті та ще шість об'єктів території.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію