Полтава – лідер з впровадження телемедицини у життя

Сьогодні місто перше в Україні реалізовує проект з оснащення медичним кардіографічним обладнанням первинної ланки медицини. Вже у травні до області прибуде нове оснащення, завдяки якому пацієнтам з проблемами серцево-судинної системи можна буде отримати діагноз дистанційно, відправивши кардіограму фахівцю.

Телемедицина – новий крок до здешевлення та покращення якості послуг у сфері медицини. Саме у впровадженні так званої «дистанційної» медицини Полтавщина продовжує посідати лідируючі позиції. Так сьогодні у місті, першими в Україні, представили нове телемедичне обладнання. Презентація відбулася у рамках реалізації в області субпроекту Світового банку у Полтавському обласному кардіодиспансері.

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного кардіодиспансеру

- Область, лікувально-профілактичні заклади області отримають сучасні передавачі сигналу ЕКГ від центральної станції, які забезпечать потребу у всіх лікувальних закладах області.

Завдяки обладнанню, що має з'явитися на Полтавщині вже наприкінці травня, кожен сімейний лікар зможе проконсультувати пацієнта та отримати ЕКГ на відстані, проконсультувавшись з досвідченим фахівцем-кардіологом. Лікарі наголошують: для Полтави телемедицина не є чимось новим, понад 30 років у нас передають кардіограму на відстані пристроями старого покоління. Нове ж обладнання пришвидшить та поліпшить якість цього процесу.

Ольга Захарченко, завідуюча телемедичним центром Полтавського обласного кардіодиспансеру

- Телемедицина – це не просто сучасно, скажімо, електронні технології, це наближення медичної високоспеціалізованої допомоги до сільського населення, до того пацієнта, який знаходиться подалік від лікаря.

У рамках реалізації проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку Полтавщина отримає обладнання, призначене для оснащення 947 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Отримають також 34 комплекти прийомних станцій. Тендер на виготовлення та постачання обладнання в області виграла компанія «Тредекс» з Харкова. Компанія погодилася й навчити спеціалістів роботі з новим обладнанням.

Роман Павлович, директор «Тредекс»

- Навчання буде відбуватися лікарів, які працюють на центральних прийомних станціях, ми будемо вчити на місці, у кожному районі, куди ми будемо приїжджати і встановлювати апаратуру, і одразу навчатимемо спеціалістів з прийому кардіограм. А спеціалістів, які будуть передавати кардіограму, ми будемо навчати централізовано, збираючи їх або за районами, або централізовано у Полтавській області.

Ціна одного апарату дистанційного електрокардіологічного кардіографа становить близько 25 тисяч гривень. Усього до області відправлять обладнання на суму близько 1 мільйона доларів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію