У полтавській дитячій лікарні з'явиться лабораторія супергероїв

Це благодійний проект. Передбачає розпис коридорів в медзакладі. В образах супергероїв зобразять казкових персонажів. У лікарні вже з'явилися перші яскраві малюнки. Вони мають перетворити лікування для дітей на цікаву гру, навчити долати свої страхи та допомогти одужати.

- Наносимо олівчиком малюнок, і далі вже малюємо акриловими фарбами на водній основі.

Легким помахом олівця та пензля з'являється Лабораторія супергероїв. У хірургічному відділенні дитячої лікарні стіни коридорів отримують нові малюнки.

Оксана Лашенкова, представниця БФ «Карітас»

- Ми проаналізували штатний розклад пацієнтів і зрозуміли те, що всі складнощі, з якими стикаються маленькі пацієнти, - операції, збір аналізів, медичні процедури - вимагають неабияких сил, дійсно відваги і мужності. На кого це схоже? На супергероя, який проходить перевтілення.

Супергеройську лабораторію вигадали в благодійному фонді «Карітас». Його представниці Катерина та Оксана тепер щодня чаклують над розписом лікарняних стін. Використовують яскраві, а головне – безпечні для дітей фарби.

Катерина Боняківська, представниця БФ «Карітас»

- Вони безпечні, без запаху. А у відділенні, де є малі дітки, це найголовніше. Потім уже, коли малюнок готовий, покривається все це для захисту акриловим лаком. Також він без запаху. Дітки нічого не відчувають, їм це не шкодить.

За роботою художниць захоплено спостерігають маленькі пацієнти.

Роман Тарасенко, пацієнт

- Думаю, для дітей старших теж цікаво, а для молодших, їм цікаво, тому що герої їх підбадьорюють.

Невдовзі казкові персонажі заселять усі стіни в коридорах відділення.

Микола Гриценко, зав. хірургічним відділенням Полтавської МДКЛ

- От ви знімете ось цю стінку, і цю. І все одразу стане зрозумілим. Бо ця стінка сіра, ніде погляд зупинити, а ця стінка гарна. Якщо раніше люди просто так проходили, то зараз вони - діти і мами - вони з цікавість дивляться: зайчик, слоник, повітряна кулька.

Проект розрахований на 5 місяців. За цей час у планах благодійників - розмалювати усі поверхи лікарні. Єдине, з чим може виникнути проблема, - відсутність фарби.

Оксана Лашенкова, представниця БФ «Карітас»

- Ми малюємо своєю фарбою. Своїми силами. Приносимо з дому. Самі робимо благодійні пожертви і закупляємо фарбу. І як тільки ми знайдемо більшу частину коштів на матеріали, або самі матеріали, нас знайдуть добрі благодійники і спонсори, які вже починають до нас телефонувати. Але благодійниками виступають в більшості художники, які хочуть приєднатися. Ми так і пояснюємо: ми з радістю збільшимо наш колектив і зможемо працювати будь-якою великою командою на різних поверхах одночасно, якщо у нас знайдуться матеріали.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію