Фольклорні гуляння в Горішних Плавнях

Там з 13 по 18 серпня вже традиційно проводять фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі». Засноване свято ще в 2000 році. З цього часу майже кожного року місто зустрічає фольклорні ансамблі з усіх куточків світу. На фестивалі іноземні учасники будуть знайомитися з українською культурою та покажуть свої традиційні надбання. Офіційне відкриття заходу відбулося 14 серпня.

Перед місцевим будинком культури формується колона з учасників фестивалю. Фольклорні ансамблі Румунії, Туреччини, Болгарії, Словаччини, Північного Кіпру та України. О 19.00 вони розпочинають святковий марш-парад. Урочистою ходою прямують вулицею Миру до вул. Гірників, маршрут параду кожного року однаковий. Дорогою утворюється «живий коридор», подивитися на колоритних учасників зібралося багато людей.

На перехресті вулиць Гірників, Молодіжна утворюються локації. Кожен колектив демонструє свій народний танець. Україну представляє Гадяцький ансамбль «Джерело».

Артем Ткаченко, учасник фестивалю 

- Сьогодні наразі будемо танцювати гопак. Невеликий фрагмент. А взагалі привітальний: ми танцюємо єврейський танець і танцюємо польку.

Після показу презентаційних танців в супроводі оркестру парад учасників продовжив ходу до вулиці Добровольського. В святковій колоні звучить українська пісня. Ансамбль «Котелевські передзвони» розспівується перед  концертом.

Маршрут параду традиційно завершили, повернувшись до головної локації біля Палацу Культури.

О двадцятій годині – офіційне відкриття. На сцену до привітального слова запросили директора фестивалю Ірину Зеленську та голову міської ради  Дмитра Бикова. Після урочистих промов святкування продовжилося. Колективи запалили атмосферу вечора танцями. 

Ірина Зеленська, директор фестивалю, начальник відділу культури, спорту і туризму

- Колектив з Болгарії, вони такі енергійні. Колектив із Словаччини, вони такі експресивні, колектив з Туреччини вражає своїми барабанами. Тому я думаю, та енергетика, якою вони нас запалюють, вона є дуже позитивною, і якраз вона дає поштовх для розвитку та зміцнення культурних зв'язків між Україною та культурами інших країн.

Загалом фестиваль в Горішніх Плавнях триватиме ще 3 дні. Планують екскурсії містом для учасників, проведуть концерт в Парку культури та відпочинку, відбудеться вечір дружби та української національної культури. Церемонію закриття відзначать Гала-концертом на Театральній площі о 20.00 в п'ятницю.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію