15 серпня в Україні відзначають День археолога

Це свято працівників, які досліджують історію минулих часів, відкривають нам яскравий світ наших далеких і близьких предків, світ, який лежить в основі нашої сучасності

Це – Олександр Супруненко. Він – історик, археолог, краєзнавець. Розкопками займається більше 35 років. Досконало знає археологію Полтавщини і прилеглих територій. За його участі проведено сотні розкопок: поховальні пам'ятки енеоліту, ранньозалізного часу, періоду Золотої Орди, козацькі кладовища, об'єкти Більського городища. Ділиться археолог про цьогорічні знахідки.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею, археолог, канд.істор.наук

- До речі, в Більську виявлено надзвичайно цікава знахідка – ґрунтовий некрополь, дитячий переважно V-IV ст. до нової ери.

Одна зі знахідок Олександра Супруненка з колегами стала приводом для наукової конференції. Пройде вона у м.Кременчуці на День археолога.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею, археолог, канд.істор.наук

- Присвячена старожитностям і найдавнішому минулому міста Кременчук. Археологічно в 2006 році ми отримали яскраве підтвердження того, що на місці Кременчука було давньоруське поселення ХІІ-ХІІІ ст.Ті невеликі розкопки, які були проведені тоді, які будуть проведені восени, напевно, підтвердять цю дату, або навіть її трошки поглиблять.

З ініціативи Олександра Супруненка було створено Центр охорони та досліджень пам'яток археології. Разом з колегами вони проводять   дослідницьку і видавничу роботу. Спрямована ця діяльність на вивчення і збереження культурної спадщини України. Сьогодні полтавський археолог вітає своїх колег з професійним святом.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею, археолог, канд.істор.наук

- Мені б хотілося від щирого серця поздоровити всіх своїх колег: археологів, археологічних краєзнавців, людей, які допомагають в археологічних експедиціях з цим знаменним професійним святом. З Днем археолога Вас!

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію