Управління Держпраці виходить на боротьбу із неоформленою зайнятістю

До підприємців інспектори навідуються без попередження та перевіряють документи щодо належного оформлення трудових відносин кожного з найманих працівників. Якщо документів немає - штраф. У скільки може обійтися роботодавцю один неоформлений працівник - знає Крістіна Брігіда.

- Трудові відносини у Вас укладені?

- Так.

Інспектори Управління Держпраці навідуються до одного з торгових центрів Полтави. Спершу про трудові відносини спілкуються із найманими працівниками. Потім вже ведуть розмову із роботодавцями. Запитують про укладений договір з кожним працівником. 

Ірина Гетало, заст. нач. відділу Управління Дежпраці у Полтавській області

- Законом не передбачено, щоб він з собою носив ці документи, як паспорт чи будь-який інший документ. А взагалі нам зараз роботодавець повинен пред'явити наказ на прийняття працівника на роботу, трудовий договір, згідно зі встановленою формою, який заключений в письмовому вигляді, а також повідомлення до органів Фіскальної служби, які підтверджують, що орган повідомлений про укладення трудового договору.

Документи приносять. Інспектори йдуть далі. У них на меті – вибіркова перевірка закладів громадського харчування. Ця галузь – одна з найбільш проблемних у сфері нелегальної зайнятості.

Сергій Щербак, начальник Управління Держпраці у Полтавській області

- Коли ми складали паспорт зайнятості Полтавської області, найризикованішими галузями в розрізі оформлення трудових відносин були встановлені будівництво, сільське господарство, сфера торгівлі і обслуговування.

За кілька годин держслужбовці таки знаходять нелегалів.

Ірина Гетало, заст. нач. відділу Управління Дежпраці у Полтавській області

- Ми думаємо, що ми виявили таких все-таки людей, які працюють неоформленими, але вони, на жаль, відмовляються надати пояснення будь-які з даного приводу, навіть не називають своїх прізвищ. Зараз чекаємо керівництво даних закладів. Будемо встановлювати, з'ясовувати факти. Також паралельно будемо робити запити до органів податкової щодо кількості працівників, за яких платяться податки, та до органів Пенсійного фонду.

Якщо ж працівник дійсно не має трудового договору, роботодавець повинен сплатити штраф.

Сергій Щербак, начальник Управління Держпраці у Полтавській області

- Це стаття 265 Кодексу Законів про працю. Вона передбачає собою притягнення до відповідальності юридичну особу в розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника. На сьогоднішній день це - 111 тисяч 630 гривень.

Загалом протягом цієї перевірки виявили 4 неоформлених працівника. А з початку року на Полтавщині таких нелегальних робітників - 600.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію