Вибори до об’єднаних громад на Полтавщині під загрозою

Близько сотні ОТГ в Україні чекають на призначення перших місцевих виборів. Серед них –  і Чорнухинська та Краснолуцька ОТГ у Полтавській області. Але вибори нині можуть не відбутися.

Наразі в Україні призначення перших та додаткових місцевих виборів очікують близько в 100 ОТГ, які пройшли всю процедуру об’єднання, передбачену спеціальним Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Його прийняли у 2015 році. І тому норми цього Закону, як спеціального, так і  прийнятого Парламентом пізніше, мають пріоритет перед загальними нормами Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» (1991 р.). Навіть, якби зазначений закон відновив чинність.

У зв’язку з цим, в Асоціації міст України вважають, що відсутні правові підстави щодо не призначення  перших та додаткових місцевих виборів в ОТГ відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій.

Тому АМУ звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського. У ньому закликають ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ. Свою позицію висловив і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зазначив, що прийняття ЦВК такого рішення унеможливлює проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Адже через це є ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ. 

В АМУ підтримують таку позицію і мають надію, що ЦВК збереться на засідання 17 серпня. А, отже, призначить перші місцеві вибори в ОТГ на останню неділю жовтня.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію