Вибори – під загрозою

100 об'єднаних територіальних громад в Україні очікують на призначення місцевих виборів. Серед них – дві у Полтавській області: Чорнухинська та Краснолуцька ОТГ. А це – 15 тисяч жителів

Втім, ЦВК зволікає з призначенням виборів. Вважає, що зараз діє Закон України «Про всеукраїнський та місцевий референдум». А це означає, що об'єднуватися громади можуть тільки через місцеве волевиявлення. Ситуація ускладнюється і тим, що народні депутати – у відпустках, і профільний комітет не може допомогти у роз'ясненні ситуації. 

Асоціація міст Украни звернулася з відкритим листом до ЦВК і закликала до 17 серпня призначити вибори до ОТГ. Це граничний термін, аби вони відбулися в останню неділю жовтня. Якщо цей процес буде затягуватися, територіальні громади не встигнуть вчасно сформувати виконавчий комітет та прийняти бюджет на наступний рік.

Олександр Полупан, консультант з правових питань проекту ПУЛЬС Полтавського РВ АМУ

- Для того, щоб керувати всією цією соціальною сферою, об'єднаній територіальній громаді потрібен потужний виконавчий орган. Це – виконавчий комітет. Крім того, повинен бути сформований і прийнятий відповідний бюджет. Бюджетний рік починається з 1 січня. Тобто, до 1 січня в ОТГ повинно відбутися все, що я сказав, – сформований потужний комітет і прийнятий бюджет. Відповідно, якщо вибори проходять в останню неділю жовтня, то для цього в ОТГ 2 місяці всього. Це невеликий зовсім термін. Якщо вибори затягуються, термін зменшується. І тоді громада потрапляє просто в цейтнот.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію