Полтавську філармонію повністю реконструюють

150 її артистів зараз вимушені готуватись до виступів в інших місцях. З квітня цього року тут розпочались роботи з відновлення фасаду та приміщень всередині. 

Це кадри Полтавської обласної філармонії. Її будівля – архітектурна пам'ятка міста. Споруду збудували у далекому 1856 році. На той час тут була Велика Хоральна Синагога. 

Анатолій Криворотенко, заступник директора Полтавської обласної філармонії 

- Потім будівля перенесла 3 пожежі. В 1911 році, ще будучи Хоральною синагогою, друга велика пожежа була, це під час Другої світової війни. Вона була зруйнована дуже-дуже. І третя, остання, була в 2009 році.

Колектив філармонії переїхав в цю будівлю в 1986 році. За цей час частковий ремонт тут робили всього двічі, в 2009 та 2012 роках. А капітальний розпочали в квітні цього року. 

Анатолій Криворотенко, заступник директора Полтавської обласної філармонії 

- Власне сцена. Механіка сцени. Це серце, для чого є вся філармонія. Це буде зала і, звичайно, сцена, на якій будуть працювати артисти. Тому тут вся механіка стара зрізана. Зараз вже влаштовані дороги направляючі для противаг, їх буде більша кількість. Тобто, більші можливості сцени. Сучасне світло, сучасний звук. Все це тут буде.

А це танцювальна зала. Тут займається 16 чоловік по чотири години щоденно. Для них найважливіша підлога. Вона має витримати великі навантаження. 

- Основа м'яка. Сучки тверді. Вони залишаються, але висота бруса дає потім скільки-то років. Я думаю, це 5 років мінімум. Потім це все можно шліфонуть, і знов буде поверхня рівна.

Про співаків тут також подбали. Хорову кімнату облаштували звукопоглинаючими панелями.

- Якщо ми ходили там, ви відчували якесь ехо, то ця кімната приглушена, щоб було зручно. Це спеціально було зроблено для вокального співу.

На своїй сторінці у Фейсбук керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан виклав фотографії майбутнього вигляду філармонії. Проте, він не остаточний. 

Згідно з проектом, завершитись будівельні роботи мають у квітні 2019 року.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію