На українському ринку електроенергії зникне формула "Роттердам+"

В Україні планують відмінити формулу Роттердам+ на ринку електроенергії.

На своєму засіданні Нацкомісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, наступного тижня планує змінити нормативно-правову базу. Вона відповідатиме новому Закону “При ринок електроенергії”. Закон вступить в силу 1 липня наступного року.

"Регулятор систематично продовжує роботу зі зміни законодавства вторинного. У тому числі  фактично припинить свою дію Постанова 289, яка регулює встановлення оптової ринкової ціни на електроенергію. В тому числі в середині цієї постанови є дійсно методика розрахунку вартості вугілля, для ТЕС і ТЕЦ, яку назвали в мас медіа народі - Роттердам+", - наголосив експерт з енергетики Юрій Корольчук.

Тож на ринку з`явиться конкуренція, рівні права на продаж та купівлю електроенергії. А також можливість вільного вибору елекропостачальника. Регулятор вже не зможе встановлювати правила та ціну - диктувати вартість електроенергії українцям ніхто не буде. З 1 липня 2019-го запрацює ринкова система.

"Ми плануємо прийняти низку нових документів. А також визнати такими, що втратили чинність, ті з них, які не знаходять свого застосування в умовах нового ринку електроенергії. Це правила формування тарифів на роздрібному ринку, правила формування тарифів на оптовому ринку. Зокрема, порядок формування оптової ціни електроенергії", - зауважила голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Споживачі зможуть самостійно обирати постачальника електроенергії. Що створить серйозну конкуренцію на ринку. А значить підвищиться якість послуг. Подібна ефективна практика успішно виправдовує себе у багатьох країнах світу.

Нагадаємо, цього тижня у Полтаві через ремонтні роботи вимикатимуть світло.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію