На Полтавщині у виправних установах виявили збудник у продуктах харчування

Прокуратура Полтавської області перевірила 4 виправні установи. Там виявили збудник у продуктах харчування, який може призвести до смерті людини. За вказаним фактом розпочали досудове розслідування.

Прокуратура Полтавської області із залученням фахівців регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби здійснили перевірку в державних установах «Божковська виправна колонія №16», «Крюковська виправна колонія №29», «Полтавська виправна колонія №64» та «Надержинщинська виправна колонія №65» щодо забезпечення конституційних прав засуджених осіб на належне харчування.

Під час перевірки виявили порушення санітарних правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням. Так, за результатами проведених санітарно-мікробіологічних досліджень щодо відповідності м’яса птиці вимогам ДСТУ, у всіх зразках курячого м’яса, відібраних у вказаних державних установах, виявили збудник «Listeria monocytogenes». Останній може призвести до захворювання на лістеріоз від якого в Україні зафіксовано перший летальний випадок.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою внесені вказівки керівникам виправних установ про заборону використання такого м’яса – це понад 4 т замороженої курятини.

Крім цьго, за вказаним фактом Полтавською місцевою прокуратурою внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідування, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію