Кошти – у жіноче здоров'я

Міський клінічний пологовий будинок за три роки отримав із міського бюджету 21 млн гривень. Ці гроші пішли на проведення ремонтів у відділеннях, закупівлю необхідного медичного обладнання, термомодернізацію закладу. У понеділок з робочим візитом пологовий будинок відвідав міський голова Олександр Мамай. Мер ознайомився з тим, що змінилося у закладі за останній час. 

У міському пологовому будинку зранку понеділка – гості. З робочим візитом заклад відвідує Полтавський міський голова Олександр Мамай. Мера ведуть до оновленої операційної. Сюди нещодавно придбали сучасне лапароскопічне обладнання. 

- Висока чіткість, HD-якість

Це заввідділенням – про обладнання для малоінвазивної хірургії. Для лікарів його переваги – у точності роботи. Зображення внутрішніх органів збільшується у 20 разів. А для пацієнток – у зменшенні післяопераційних наслідків. 

- Ми працюємо тільки з жінками. Для жінки косметичний дефект – це найголовніше. Як при лапаротоміі, тобто, розтин живота. Хоч ми і робимо маленькі розтини, але при лапароскопії буде три невеличкі по пів сантиметри розсічення і все.

Обладнання також дозволяє в 2-3 рази зменшити час самих операцій. 

Ярослав Пальоха, зав. гінекологічним відділенням Міського клінічного пологового будинку

- Наприклад, зазвичай при розтині живота, в залежності від складності, може до двох годин, півтори години. Якщо добре опанувати техніку оперативної хірургії, при малоінвазивній хірургії, то можемо 20-30 хвилин робити оперативні втручання.

Зменшується і час відновлення жінок після оперативних втручань.

Ярослав Пальоха, зав. гінекологічним відділенням Міського клінічного пологового будинку

- При звичайних оперативних втручаннях у нас жінка перебуває від 5 до 7 днів в стаціонарі. Завдяки цьому обладнанню жінка може перебувати у стаціонарі від 2 до 3 днів.

Протягом останніх трьох років на ремонтні роботи та придбання обладнання для пологового будинку з міського бюджету було спрямовано більше 20 мільйонів гривень. За ці кошти владося капітально відремонтувати ліфтове господарство, встановити пожежну сигналізацію, повністю замінити дверні та віконні блоки тощо. Серед іншого – і придбання сучасної дороговартісної апаратури.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні ми цього обладнання купили на 3 млн. Зараз мені фахівці сказали, що необхідно ще 800 тисяч для того, щоб вдосконалити це обладнання. Безумовно, ми ці кошти виділимо. Тільки за останні три роки ми на пологовий будинок виділили 21 млн гривень. Це ті кошти, які не виділялися за останні 10 років.

А після операційної Олександра Мамая ведуть до об'єкту, який очікує на своє оновлення. Це – пральня пологового будинку.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні, мабуть, без цієї пральні, яку ніхто не бачить, не існував би цей пологовий будинок. Сьогодні ми виділили більше, ніж 500 тисяч, для того, щоб змінити це обладнання, яке ми тільки що дивилися. Цьому обладнанню майже 30 років.

На сьогодні пологовий будинок забезпечує стаціонарною акушерсько-гінекологічною та неонатологічною допомогою населення міста, а також Диканського, Машівського та Котелевського районів області.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію