Шляхи української амазонки

Так назвала полтавська художниця Юлія Петушинська свою персональну виставку, яка відкрилася в Художньому салоні. Присвятила її Дню Незалежності України. Картини об’єднані однією ідеєю – піднесенням української жінки-воїна. 

Це – картини полтавської художниці Юлії Петушинської. Образи на полотнах – хоробрі, витривалі, мужні воячки. Своєю виставкою, говорить мисткиня, веде глядачів шляхами українських амазонок. Дорога в її картинах починається від стародавніх часів і супроводжує до суперечливих подій сьогодення. Підготувала Юлія виставку за місяць. Об'єднала полотна назвою «Шляхи амазонки», всього представила близько 20 робіт.

Юлія Петушинська, художниця, керівник галереї «Арта»

- У наш час ця тема дуже актуальна в контексті образу сучасної української амазонки. А це для нас – жінка-воїн, жінка-берегиня, жінка-захисниця України.

Виставка присвячена Дню Незалежності України. Художниця говорить: постійно думає про війну, переживає за військових. Вона займається волонтерством, часто кошти від проданих картин передає Батальйону Небайдужих. Творчість мисткині не залишила байдужим і ректора Національного педагогічного університету Миколу Степаненка. 

Микола Степаненко, ректор ПНПУ, доктор філологічних наук, професор

- Те, що вона сьогодні представила, – це направду болі теперішньої України. Юлія чутливо реагує на виклики нашого часу. І, думаю, що вона допомагає відтворювати перебіг сучасних подій, і десь заляже своїм творчим доробком в історії, і за її «мозаїкою» будуть вивчати теперішні події.

Постать Надії Савченко – один із улюблених образів відвідувачів.

Сергій Клочков, відвідувач

- Двозіставлена Надія Савченко, яку вона показала у двох в'язницях, тому тут продовження буде. Буде і третя, і четверта. Саме по Савченко.

Для самої Юлії образ української льотчиці – це сильна і смілива жінка. Вона, стверджує автор, попри страждання і біль, змусила себе поважати і навіть боятися.

Юлія Петушинська, художниця, керівник галереї «Арта»

- Незважаючи на неоднозначність і суперечливість образу Надії Савченко, я вважаю її яскравою особистістю в контексті саме розглядати її, як амазонку.

Незважаючи на погляди авторки, Надія Савченко наразі знаходиться під слідством.

Виставка «Шляхи амазонки» діятиме до 4 вересня.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію