Полтавець подолав 42 км у відкритій воді

Олександр Лобко до цього старту готувався півтори місяці. Коли відчув сили, зважився на подолання такої протяжної дистанції. Поставленої мети досяг. Тепер має нову мрію.

Полтавець Олександр Лобко - представник фізкультурно-спортивного товариства «Україна». Він не уявляє свого життя без води. Плавання на відкритій місцевості - його головне захоплення. 

- Доброго дня, пане Олександре! Вас вже можна привітати.

- Можна привітати. Тренування пройшли успішно. Я за місяць-півтора проплив більше 200 кілометрів.

На початку серпня ми зустрічалися з паном Олександром. Він збирався до Херсонщини. Там чоловік планував подолати справжню марафонську дистанцію - 42 км безперервного плавання. Бажаного, говорить, досяг.

Олександр Лобко, плавець

- Я плив щоденно, через день 8-10 годин запливу. Це приблизно 15-20 км в день.

Цьому передували посиленні тренування. У них спортсмен не шукає легких шляхів.

- Обираю таку місцевість, де течія змінюється і спортсмен долає свої труднощі.

Всі труднощі, які виникають перед спортсменом, видно на відео. Цей проморолик відзняли під час одного із запливів на Херсонщині. Течія нерідко змушує змінювати тактику. Проте це - не єдина перепона. Свої 42 км майже весь час пан Олександр долав у компанії морських мешканців.

Олександр Лобко, плавець

- Заплив проходив у селищі Лазурне, Херсонської області. В цю пору року дуже багато було медуз. Вони практично не давали плити, вони постійно заважали. Протягом всього часу їх не ставало менше-більше. Це теж свого роду випробування для пловця, він повинен це також пройти.

А орієнтуватися у часі та просторі спортсменові допомагав ось цей годинник.

- Тут можна визначити відстань плавця від старту і до фінішу. Тобто можна чітко розуміти, скільки кілометрів, скільки метрів спортсмен проплив.

Зараз чоловік вже збирається у нову поїздку. Восени запланований черговий марафонський старт для нього. Знову 42 км - тепер вже за кращим результатом.

Олександр Лобко, плавець

- Плавання на відкритій воді - це екстремальний вид спорту. Кожен раз спортсмен ризикує, кожну секунду, кожну хвилину загинути. Чому? Тому що не завжди виходить, щоб у спортсмена при запливі був поряд човен, який його може контролювати, або люди, які є з ним. Спортсмену доводиться випливати реально у відкрите море. Окрім Бога, немає, на що сподіватися.

Спортивна мрія Олександра – переплити море. А це - близько 300 км.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію